3. Нулево равенство с Румъния в дебюта на Ивайло Петев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нулево равенство с Румъния в дебюта на Ивайло Петев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Радослав Василев изтърва най-чистото положение, деветима дебютираха в скучната контрола

В дебюта на Ивайло Петев като национален селекционер България и Румъния не си вкараха гол в неофициална контрола с малко положения в Анталия – 0:0.

Дебютантът Радослав Василев пропусна най-чистото положение в мача само няколко секунди, след като се бе появил в игра през втората част. Иначе вратарят Лунг спаси шут от движение на Манолев, който бе един от най-добрите в българския състав, преди почивката. Митрев и Макенджиев спасиха по един опасен удар към своята врата във всяко едно от полувремената. Като цяло двамата показаха, че заслужават място в националния отбор.

Двубоят в югоизточната ни съседка беше изпъстрен с единоборства и груби нарушения. Двата състава предпочетоха предпазлива игра и не сътвориха кой знае какви положения.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

От 11-имата повикани дебютанти, петима започнаха срещу северните съседи. Това бяха: Божидар Митрев (Локомотив София), Венцислав Василев (ЦСКА), Борислав Стойчев (Левски), Кристиян Малинов (Литекс) и Исмаил Иса (Шериф).

Халфът на Лудогорец и капитан на разградчани Светослав Дяков изведе с лентата и представителния тим на България в отсъствието на Ивелин Попов, чийто тим Кубан отказа да го пусне.

Българите започнаха по-добре и бомбен удар на Михаил Александров под гредата бе изваден със сетни усилия от Силвиу Лунг. Иначе двата отбора заложиха на разузнавателна тактика в първите минути.

Най-чистото положение дойде в 21-ата минута, когато лошо изчистена топка от румънската защита попадна у Станислав Манолев, който шутира почти веднага в долния ъгъл. Лунг обаче се протегна и успя да извади в корнер.

Постепенно Румъния установи контрол и три минути преди почивката изпълни изненадващо свободен удар на страничната линия на наказателното поле. Кешерю стреля директно под гредата, но Божидар Митрев внимаваше и изби в корнер.

След почивката Макенджиев и Балтанов също записаха първи минути. Появи се и Михаил Венков. Напуснаха Митрев, Занев и Гаджев.

В течение на безинтересното второ полувреме, изпълнено с груби нарушения, влязоха още Стефан Велев и дебютантите Радослав Василев и Кирил Десподов.

Именно пред Василев се откри най-чистото положение за нашите. В 72-ата минута играчът на Славия се пребори с румънски защитник и остана абсолютно сам срещу вратаря, опита нисък удар покрай него, но прати встрани от вратата.

Пет минути преди края Макенджиев се намеси авторитетно при силен удар на Бадеску от движение пред наказателното поле на Бългрия, а на другата врата Лунг сбърка при натиск на Василев, но защитник изчисти.

Така, преди евроквалификацията на 28 март с Италия в София, нашите завъртяха 0:0 с Румъния в дебюта на Ивайло Петев и на още 9 човека в Анталия.

БЪЛГАРИЯ - РУМЪНИЯ 0:0

БЪЛГАРИЯ: Божидар Митрев (46’ Благой Макенджиев), Венцислав Василев, Александър Александров, Борислав Стойчев, Петър Занев (46’ Михаил Венков), Светослав Дяков (к), Владимир Гаджев (46’ Лъчезар Балтанов), Станислав Манолев (90’+3 Кирил Десподов), Кристиян Малинов (64’ Стефан Велев), Михаил Александров, Исмаил Иса (69’ Радослав Василев)
Неизползвани резерви: Страхил Попов, Радослав Терзиев, Илия Миланов, Даниел Генов
Селекционер: Ивайло Петев

РУМЪНИЯ: Силвиу Лунг, Кристиан Манеа, Паул Пап, Серджиу Мут, Стелиано Филип, Андрей Препелица, Михай Пинтили, Адриан Попа, Раул Русеску, Флорин Танасе, Клаудио Кешерю
Резерви: Kристиан Блаградеан, Андрей Димитра, Йонуц Неделчеару, Флорин Бежан, Богдан Ватажелю, Валентин Лазар, Пол Антон, Aлександру Крету, Константин Бадеску, Йон Хора, Михай Роман, Клаудио Помба
Селекционер: Ангел Йорданеску

Съдия: Бартош Франковски (Полша)

Стадион: „Мардан Палас", Анталия, Турция

***

На живо по минути:
90'+5 КРАЙ НА МАЧА!!!

90'+3 Жълт картон за Дяков, сякаш нямаше как да мине без такъв

90'+3 Манолев излиза, Десподов влиза

90'+2 Мощен параболичен удар на Бадеску преминава покрай сглобката

90'+1 Макенджиев лови опит за удар с глава на румънец

90' Четири минути добавено време

87' ВНИМАНИЕ: Вратарят Лунг прави фрапираща грешка след преса на Ради Василев, но топката отива у защитник, който чисти

85' ВНИМАНИЕ: Макенджиев спасява силен удар от движение на Бадеску пред наказателното поле на България. Авторитетна изява на стража на Берое

84' Манолев опитва остро подаване във вратарското поле, но Лунг хваща

82' Мишо Александров се ядосва, след като получи пас зад защитата, но румънски бранител изчисти в тъч

78' При корнер Борко Стойчев неволно пипна топката с ръка, румънците веднага поискаха дузпа, но реферът бе категоричен, че няма основание за такава

А щабът на Левски също наблюдава контролата. Сред тях е Весеко Минев, който не бе освободен

72' ВНИМАНИЕ: Радослав Василев, който току-що влезе, се пребори с румънски футболист, оставайки сам срещу вратаря, като опита техничен удар покрай него, но прати встрани от вратата

69' Радослав Василев е поредният, който дебютира за България. Той влиза на мястото на Исмаил Иса

67' Стефан Велев извършва тактическо нарушение пред пеналта на Румъния и получава жълт картон

64' Стефан Велев посреща лошо изчистена топка на границата на наказателното поле, но я праща високо и встрани от вратата с левия крак

64' Стефан Велев заменя Малинов

62' Първи жълт картон за български футболист, Венци Василев извърши нарушение в центъра и бе предупреден официално

61' Исмаил Иса получи добре в пеналта, румънски футболист обаче игра чисто и му отне

57' Грубо нарушение срещу понеслия се по фланга Венци Василев и жълт картон получава Бумба

53' Манолев направи 50-метров пробив, стигна аутлинията, откъдето сви за Малинов, но румънците отнеха топката от младока

51' Силен шут на румънски футболист от границата на пеналта, насочен към близкия ъгъл, но Макенджиев внимава и лови

49' Грубо нарушение на Пап срещу Исмаил Иса и втори жълт картон за румънски футболист

46' Удар от точката на дузпата от движение на румънски футболист прелита високо над напречната греда

20:02 ч Начало на второто полувреме. Макенджиев, Балтанов и Венков влизат на почивката. Митрев, Занев и Гаджев излизат

45' Край на първото полувреме

44' Притежанието на топката е точно 50-50%

42' ВНИМАНИЕ: Занев извърши нарушение на страничната линия на пеналта. Кешерю шутира директно под гредата много опасно, но Митрев вади в корнер

40' Остро центриране отляво на Мишо Александров във вратарското поле, където Лунг лови без проблеми

37' Румънците играят доста твърдо срещу нашите, съдията обаче маркира всяко нарушение

31' Дяков получи удар в главата при въздушно единоборство. Халфът, който носи лентата, се изправя и ще продължи

21' ВНИМАНИЕ: Нашите изпълниха корнер, румънците не успяха да изчистят, топката попадна в Манолев, който шутира почти веднага от около точката на дузпата към долния десен ъгъл, но вратарят успя да спаси, нов корнер за България

15' Контра на нашите. Манолев се понася отдясно, но е фаулиран грубо и Филип получава заслужен жълт картон

10' Бомбен шут на Мишо Александров пред пеналта, вратарят Лунг обаче успява да боксира. Най-интересното положение досега

100-200 човека наблюдават контролата, има и българи

7' Играта се развива предимно в половината на нашите

19:01 ч Начало на мача. България играе в червено-зелено-червено, Румъния - в изцяло жълто