3. ОБЗОР: Десет от Септември (Симитли) спънаха Марица Пловдив (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Десет от Септември (Симитли) спънаха Марица Пловдив (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха всички срещи от Втора лига днес

Марица (Пловдив) допусна загуба с 1:2 от Септември (Симитли) в домакинството си от 33-ия кръг на Втора лига. Въпреки че играха с човек повече от 23-ата минута, "пиратите" не успяха да изтръгнат поне точка от този мач. В 23-ата минута стражът на гостите Антонио Моси получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле. Противно на логиката, гостите от Симитли поведоха в резултата с гол на Кристиян Михайлов в 53-ата минута. В 64-ата минута Мариян Тонев изравни с дежурния си гол за Марица през този сезон.

Вместо да се възползват от численото си преимущество на терена, пловдивчани инкасираха втори гол в своя врата. В 80-ата минута Наджиб Шибу беше точен за Септември с удар от близка дистанция, с което донесе трите точки за своя тим. В заключителни минути и Марица игра с десетима души на терена. Причината бе контузия на Симеон Вешев и извършени смени от страна на спортно-техническия щаб на домакините.

По същото време Струмска слава и Созопол не излъчиха победител. Мачът на Градския стадион в Радомир не предложи приятен футбол и зрителите видяха малко ситуации пред вратарите Драгомир Петков и Стамен Бояджиев.

В 75-ата минута гостите от Созопол останаха с човек по-малко на игрището, но това не помогни на футболистите на Юри Васев да вземат трите точки. По този начин Славата загуби две точки и не успя да приближи максимално първите четири отбора в класирането.

В Монтана местният тим вече много сериозно гледа към класиране в efbet Лига, след като постигна важен успех с 1:0 над Спортист Своге. Единственото попадение бе дело на Борислав Дамянов в 78-ата минута.

С успеха северозападният тим се изкачва до петата позиция с актив от 55 точки. Спортист е 10-и с 42.

Марица (Пловдив) 1:2 Септември (Симитли)

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо