3. ОБЗОР: Крумовград започна ударно в професионалния футбол (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Крумовград започна ударно в професионалния футбол (РЕЗУЛТАТИ)

Ето как приключиха мачовете от първия кръг във Втора лига

Отборът на Крумовград започна отлично участието си в професионалния футбол. Тимът от Южна България започна с победа участието си във Втора лига. В първия кръг на шампионата футболистите на Акис Вавалис победиха с 2:0 като гост Спортист (Своге).

Успехът дойде през втората част, като първо Красимир Илиев откри от дузпа в 64-ата минута, а в самия край на мача дойде и второто попадение. Негов автор бе Ахмед Осман в 94-ата минута.

Така Крумовград стартира успешно кампанията си и даде повод за оптимизъм на феновете си преди първия домакински мач срещу Беласица след седмица. Спортист пък започна с фалстарт и ще трябва да наваксва.

По същото време Миньор (Перник) стартира силно новата си кампания във Втора лига. "Чуковете", които миналата година до последно се бореха за промоцията си в елита, надвиха с гръмкото 5:1 дубъла на Лудогорец на "Стадиона на мира" в Перник. В герой за домакините се превърна Методи Костов, който наниза хеттрик (11, 25 и 52). По един гол вкараха Антон Славчев (28) и Запро Динев (78), а Петър Георгиев вкара почетно попадение за "орлите" (90).

До края на първото полувреме Миньор вече си беше осигурил трите точки, след като наниза три попадения, а интересното е, че и трите гола дойдоха след удари с глава. Първо Методи Костов даде аванс в 11-ата минута, а малко по-късно отново той вкара второто си попадение (25). 3 минути след втория гол Антон Славчев също се разписа с глава.

През второто полувреме Методи Костов успя да оформи своя хеттрик в 52-ата минута. Секунди след смяната си с първото си докосване Запро Динев вкара пети гол за перничани в 78-ата минута. В последните секунди на срещата Петър Георгиев върна един гол за Лудогорец II, който обаче се оказа крайно недостатъчен. В следващия кръг Миньор гостува в Добрич на Добруджа, а "орлите" приемат ЦСКА 1948 II в Разград.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо