3. ОБЗОР: Ясни са първите осминафиналисти за Купата

ОБЗОР: Ясни са първите осминафиналисти за Купата

Елитните отбори не допуснаха изненади

В събота станаха ясни първите 5 отбора, които ще участват в осминафиналите на турнира за Купата на България.

Всички те са представители на елита, тъй като изненади нямаше, въпреки огромната драма, която откри програмата.

Локомотив (Пловдив) се нуждаеше от продължения, за да победи с 4:3 домакина Добруджа в Добрич.

Най-безкомпромисен бе отборът на Арда, който разгроми с 4:0 като гост Септември (Тервел), докато Хебър (Пазарджик), Локомотив (София) и Пирин (Благоевград) спечелиха с минималното 1:0 визитите си, съответно на Спартак (Плевен), Спортист (Своге) и Вихрен (Сандански).

Играещият силно напоследък тим на Арда (Кърджали) се наложи над Септември (Тервел) с 4:0 след 2 гола на Радослав Цонев и по едно попадение на Тонислав Йорданов и Николай Жеков.

Пирин надигра Вихрен (Сандански) с 1:0 в мач, игран в село Микрево, като победното попадение за "орлетата" вкара Борис Тютюков след час игра. Тимът от Сандански доигра последния четвърт час с човек по-малко на терена, след като бе изгонен Стефан Методиев.

Локомотив (София) също се класира напред, след като победи Спартак в Плевен с 1:0 и единствен гол на тарана Димитър Митков в края на първата част.

Последният участник на осминафиналите от елита е Хебър, който се наложи над Спортист в Своге с 1:0 и попадение на Олексий Збун в 58-ата минута.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо