3. ОБЗОР: Завърши XVII кръг в Югозападната Трета лига

ОБЗОР: Завърши XVII кръг в Югозападната Трета лига

Банско победи Пирин в Гоце Делчев, Оборище се справи с Гранит

В мач от 17 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, група А, на градския стадион в Гоце Делчев се срещнаха отборите на местния „Пирин” и „Банско” от едноименния град.

Срещата се игра на изключително тежък терен, който не позволяваше да се покаже добър футбол.

Първият гол в срещата отбеляза Денис Ангелов в 17-та минута  на първото полувреме. Това стана след отлично центриране пред наказателното поле на домакините от  играещия старши треньор Боби Галчев, Георги Фикиин промени посоката на топката с глава към Денис Ангелов и той отблизо простреля вратаря на домакините за 0:1. До края на първата част на двубоя не се стигна до създаване на опасни ситуации и пред двете врати.

След почивката битката на терена продължи да бъде повече в средата. В 71-ва минута Боби Галчев от 30-тина метра от фаул насочи топката към вратата на домакините, тя прелетя през всички намиращи се там футболисти и се спря в далечния ъгъл на Любомир Георгиев за 0:2.

Появиха се и неприятни моменти на терена и главния съдия Геро Писков реагираше навреме и декорираше нарушителите с 10  жълти картони – 6 за домакините и 4 за гостите, а веднъж показа и червен на футболист на „Пирин” Гоце Делчев за умишлено фаулиране с краката от Мартин Кочанов на Венци Маламов от гостите в 88-ма минута. В 80-та минута Венци Маламов изведе Боби Галчев, който  сам срещу вратаря на домакините Любомир Георгиев не успя да го простреля и изпрати топката в аут.

„Постигнахме заслужена победа като гости срещу Пирин Гоце Делчев. Тя е много ценна, защото я извоювахме след две поредни загуби и така се повдигна самочувствието на нашите футболисти”, сподели Иван Топузов от треньорския щаб на ФК „Банско”.

„Септември” Симитли победи в Доброславци  отбора на „Надежда” с 2:1

На стадион Доброславци  в мач от 17 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, група Б, се срещнаха отборите на местния Надежда и Септември Симитли.

Този мач беше от особено важно значение за отбора на гостите, които само при победа запазваха шансовете си за класиране в петицата в таблицата. През първата част на срещата до отбелязване на попадение не се стигна.

След почивката наставникът на гостите Стефан Гошев извърши смени, като вкара в игра Милев Войнов и Владислав Златинов. И двамата се отчетоха по достоен начин за оказаното доверие. В 62-ра минута пръв откри резултата Стилиян Симеонов за 1:0. Този резултат беше изненадващ на база показаната игра на терена. В 64-та минута резервата Милен Войнов при бърза контраатака на Септември възстанови равенството за 1:1. В 77-ма минута след центриране отдясно в наказателното поле на домакините Владислав Златинов майсторски изпрати топката в мрежата на Мариан Тричков за 1:2. До края на срещата по-добрият отбор на терена бе този на гостите, но до ново попадение не се стигна.

След мача старши треньорът на Септември Стефан Гошев сподели следното: „Изцяло доминиране на Септември по време на мача през цялото игрово време. Тази седмица коментирахме как не трябва да допускаме грешка в защитата, но днес това стана. Груба игрална грешка и Надежда (Доброславци) отбелязаха гол, което беше много нелогично и неочаквано на фона на показаното от нашия отбор. Но въпреки това най-хубавото беше, че нашия отбор реагира много бързо и след минути изравнихме резултата и се върнахме в мача. След което беше въпрос на време да отбележим втори гол и да решим мача. Благодаря на момчетата за старанието, представиха се много добре в мача с противника, както знаем, те са на последно място във временното класирането, но това само заблуждава, мачът не беше от най-леките".

На стадион „Осогово” ФК „Кюстендил” и „Рилски спортист” Самоков завършиха 1:1

Мачът от 17 кръг за първенството на ЮЗ трета лига , група Б, между отборите на ФК Кюстендил, воден от Мартин Йорданов  и Рилски спортист Самоков, воден от Николай Николов-Чезето(бивш ст.треньор на домакините),  се игра на стадион Осогово. Тази среща беше от особено значение за двата отбора. При победа за домакините се запазваха шансовете за атакуване на първото място в таблицата. При победа за гостите пък загубата представляваше отдалечаване от петицата. Всичко това предвещаваше, че двубоят ще бъде оспорван.Наставникът на гостуващия тим познаваше много добре играта на домакините и умело със схемата на игра, която приложи, се противопоставяше на футболистите на ФК Кюстендил. В 10-та минута при образцова контраатака на Рилски спортист Стефан Неделчев тръгна по левия фланг, насочи топката към Радослав Василев, той я върна майсторски на Петко Петков (син на екс национала Ивайло Петков), последва шут от 20-тина метра и топката се оплете в мрежата на Александър Михайлов за 0:1. Заформи се люта битка в центъра на терена, но нямаше опасни голови ситуации и пред двете врати и края на полувремето дойде при 1:0 за гостите.

След почивката срещата започна с превес за отбора на домакините.В 52-ра минута Андрес Пасколо позволи  нападател на домакините да му отнеме топката, който обстрелва директно Майкъл Матев, стража на гостите отби кълбото , но в добавката Даниел Гогов не сгреши за 1:1. До края на срещата нови голове не бяха отбелязани от страна на футболистите и на двата отбора.

След мача старши треньорът на Рилски спортист Самоков Николай Николов сподели: „В този мач можеше и да победим, и да загубим. Все пак спечелихме ценна точка срещу единия от най-добрите отбори в групата – ФС Кюстендил, и то като гости. Тази точка е много ценна и съхранява надеждите ни за класиране сред първите пет в групата. През следващата седмица нашите футболисти ще изиграят два мача. В сряда ще гостуваме  на Сливнишки герой в мач за Купа на АФЛ, а в събота ще домакинстваме на Надежда Доброславци в мач за първенството”.

С два гола на Васил Тачев отборът на Оборище победи Гранит Владая

ФК Оборище Панагюрище – ФК Гранит Владая – 2:0

На стадион Сарая в град Сарая в мач от 17 кръг за първенството на ЮЗ трета лига, група Б, се срещнаха отборите на Оборище Панагюрище и Гранит Владая.

Срещата започна с очакван натиск за отбора на домакините, които направиха непростими пропуски на два пъти пред вратаря на гостите Мартин Минев. Независимо от надмощието, главният съдия Мартин Стефанов даде край на полувремето при резултат 0:0.

През втората част на мача първи пропуснаха да реализират гол гостите след като  Николай Димитров в последния момент успя да изчисти топката от краката на противников състезател. Впоследствие инициативата на терена бе поета от футболистите на домакините. В 55-та минута Павел Петков центрира отдясно в наказателното поле на гостите, Васил Тачев укроти майсторски топката от въздуха и от воле направи безпомощен вратаря Мартин Минев за 1:0. Седем минути по-късно при контраатака на футболистите на Оборище Николай Лалев изведе отлично Васил Тачев в наказателното поле на Гранит, и опитният голаджия простреля вратаря Мартин Минев за 2:0. От този момент нататък футболистите на домакините заиграха затворено отзад, пазейки резултата. Тази тактика се оказа успешна и последния съдийски сигнал дойде при 2:0 за отбора на Оборище Панагюрище.

С тази победа футболистите на домакините запазиха шансовете си за атакуване на петото място в таблицата.

В четвъртък, 1 декември, отборът на Оборище Панагюрище ще домакинства в град Сарая на дублиращи отбор на Левски София в мач за първенството.

След двубоя старши треньорът на Оборище Панагюрище Кириякос Георгиу  сподели, че е доволен от резултата. „В този мач играхме без няколко основни футболисти, които са с трайни контузии”.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо