3. ОГРОМЕН КЪСМЕТ! Украйна изпусна поне 10 гола, България устиска 1:1 (ВИДЕО)

ОГРОМЕН КЪСМЕТ! Украйна изпусна поне 10 гола, България устиска 1:1 (ВИДЕО)

Ради Кирилов вкара за националите, вратарите Михайлов и Вуцов с героични прояви

България измъкна 1:1 при гостуването си на Украйна в контрола. Тимът на Ясен Петров беше тотално надигран от домакините, но отличните изяви на Николай Михайлов и Светослав Вуцов ни спасиха от разгром. На три пъти пък топката се оказваше в нашата врата, но попаденията бяха отменени заради засади. Според официалната статистика украинците са имали 34(!) голови шанса, късметът обаче покри "лъвовете". Ради Кирилов вкара през първото полувреме, а Тарас Степаненко изравни десетина минути преди края.

Така националният ни отбор все още няма победа над Украйна в досегашните сблъсъци между двата тима. Те са изиграли 6 мача, като всички са контроли. Украинците имат 3 успеха, а останалите 3 срещи са завършили наравно.

Допълнителни главоболия за селекционера Ясен Петров дойдоха от двете принудителни смени, едната от които на лидера на тима Кирил Десподов. Само след четири дни гостуване на Швейцария в мач от световните квалификации.

Селекцията на домакините можеше да поведе още в 45-ата секунди на двубоя. Ярмоленко нахлу отдясно и центрира в наказателното поле, където Зинченко бе оставен непокрит. Ударът му обаче мина над напречната греда на Николай Михайлов. Българите отговориха с отлично подаване към Кирил Десподов, който влезе в наказателното поле на домакините и опита подаване, което обаче бе пресечено от бранител на Украйна.

В седмата минута нов пробив на Ярмоленко по дясното крило пак завърши с центриране за Зинченко. Този път футболистът на Манчестър Сити стреля с глава, но много слабо и Николай Михайлов се справи без проблем. Ярмоленко продължи да ни тормози и в 13-ата елиминира с лекота Димитър Велковски, след което прати топката в наказателното поле, където Олексей Зубков пропусна от няколко метра.

Малко след това домакините вкараха, но попадението им не беше зачетено заради засада на Довбик. На Ясен Петров пък му се наложи да прави принудителна смяна - на мястото на контузения Едисон Йорданов влезе Иван Турицов.

В 25-ата минута Зубков пробва удар, който бе отразен от Михайлов. Десет след това България поведе в резултата! Разписа се ради Ради Кирилов след грешка в отбраната на домакините - 0:1!

Димитър Велковски спря Зубков в 39-ата минута . Украинците продължиха да натискат и в 42-ата  Тимчик шутира от границата на наказателното поле, но прати топката в аут. В следващата атака Довбик бе изключително близо до това да изравни резултата, но не успя да уцели българската врата от няколко метра.

В добавеното време на срещата поредното геройство на Михайлов остави резултата непроменен. Вратарят първо отрази  удар по диагонала на Зинченко, а след това  спаси изстрела опита за добавка на Довбик.

След почивката на терена се появиха Светослав Вуцов и Георги Минчев. В 47-ата минута Зинченко стреля много силно по диагонала, но топката срещна лявата греда. Секунди опасен удар на Яремчук прелетя опасно покрай вратата. В ответната атака Радослав Кирилов бе изведен в полето на домакините, където бранител на Украйна успя да протегне крак. При получилото се разбъркване обаче нямаше футболист на България, който да прати топката в мрежата.

В 56-ата минута Ярмоленко се разписа. Попадението обаче не бе зачетено заради засада. Две по-късно Собол центрира отляво към Яремчук, който засече топката, но не намери очертанията на българската врата. В 65-ата Вуцов трябваше да се намесва след силен удар на Малиновский, но младият страж на Славия се справи отлично и изби.

В 67-ата минута украинците реализираха трети гол в срещата, който също бе отменен, след като Андрий Ярмоленко бе зад отбраната на българите. Малко преди това пък Кирил Десподов се строполи на тревата и изпитваше сериозни болки, след което напусна терена принудително. На негово място се появи колегата му от Лудогорец - Доминик Янков. Малко след това Ярмоленко направи пореден опит да вкара топката във вратата на България, като офанзивният футболист на Уест Хем влезе в наказателното ни поле и подмина двама български бранители. Последва удар към родната врата, но Светльо Вуцов с крак парира опита му.

Натискът на украинците даде резултат в 79-ата минута, когато  Тарас Степаненко вкара гол, който този път беше редовен, а Вуцов не успя са се справи с удара му.

В първата минута от добавеното време Виктор Коваленко можеше да донесе победата на своя тим, но от няколко метра и малък ъгъл стреля над вратата. Натискът на домакините се засили и Вуцов отново трябваше да се намесва в продължението, спасявайки нова опасност.

УКРАЙНА - БЪЛГАРИЯ 1:1
0:1 Радослав Кирилов (35)
1:1 Тарас Степаненко (79)

УКРАЙНА: 1. Бушчан, 22. Матвиенко, 4. Кривцов, Собол, 18. Тимчик, 5. Сидорчук, 8. Малиновский, 17. Зинченко, 7. Ярмоленко, 16. Довбик, 11. Зубков.

БЪЛГАРИЯ: 1. Михайлов, 12. Йорданов, 3. А. Христов, 5. Димитров, 19. Велковски, 10. Кирилов, 16. Р. Цонев, 14. Б. Цонев, 8. Неделев, 9. А. Илиев, 11. Десподов

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА