3. „Орлета” и „смърфове” не се победиха в Благоевград

„Орлета” и „смърфове” не се победиха в Благоевград

Пирин и Локомотив записаха поредните си равенства след 1:1 на стадион „Христо Ботев”

Отборите на Пирин и Локомотив Пловдив завършиха при равенство 1:1 срещата си в Благоевград от 11-тия кръг на българската „А” футболна група, изнасяйки един приятен за наблюдаване мач пред около 1 500 зрители на стадион „Христо Ботев”.

Първото полувреме започна с натиск отстрана на гостите от Пловдив, които упражняваха преса по всички точки на терена и това затрудни изнасянето на топката от „орлетата”.

В 12-ата минута Локомотив бе близо до гола след пробив и центриране отдясно на Том, но ударът с глава на Рангел Абушев срещна напречната греда на вратата, охранявана от Макенджиев.

В края на първото полувреме обаче домакините взеха инициативата. Първо Кондев пропусна, след като останал сам в наказателното поле, стреля в обсега на Лучини, който спаси, но минута по-късно нападателят на Пирин откри резултата.

Той отново бе оставен сам в близост до вратата на гостите, като този път без нито миг забавяне я прати неспасяемо в мрежата на Локомотив.

Така Пирин се оттегли на почивката с гол аванс, дело на Кондев в 44-ата минута.

Второто полувреме започна така, както завърши първото – с натиск на домакините.

Пет минути след подновяването на играта Златковски центрира от пряк свободен удар, но Модлованов прати топката над напречната греда, но с това силите на домакините сякаш се поизчерпаха.

Локомотив отговори на предизвикателството и на свои ред упражни натиск.

Лазаров центрира от фаул в наказателното поле на Пирин, след което Макенджиев изби топката в корнер, а след него не се получи нищо опасно.

В 65-ата минута обаче Абушев отново бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините след статично положение и успя да изравни след хубаво центриране на Ерош – 1:1.

След изравнителното попадение гостите продължиха да натискат, но не успяха да стигнат до попадение, макар че в заключителните минути на мача получиха числено предимство, след като Александър Башлиев получи втори жълт картон заради симулация и остави Пирин с човек по-малко.

Така, след четвъртото равенство в последните пет срещи на Пирин, отборът остана на 11-а позиция в подреждането с актив от 10 точки, докато след третото си поредно реми Локомотив е седми със 17 точки от 11 мача.