3. "Орлите" отлетяха с 11 точки преднина на върха след 2:0 над Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо направи куп пропуски и удари две греди в дебюта на Илиан Илиев, продължава да няма нито един гол в Разград

Лудогорец се откъсна временно с 11 точки аванс на върха в А група след успех с 2:0 над Локомотив (Пловдив) на старта на междинния 23-и кръг. Марселиньо и Моци вкараха през първата част, а след паузата Локо удари две греди, Дяков удари греда за домакините в дебюта на новия наставник на „смърфовете” Илиан Илиев.

Локомотив бе преследван от малшанс през целия мач и си остана без нито един отбелязан гол на „Лудогорец Арена” в А група. Шампионите пък натрупаха три поредни победи на старта на пролетния дял и вече имат 45 точки, далеч пред Левски и Берое, които имат по 34.

Първият четвърт час премина без опасности за двете врати. Лудогорец разиграваше, но не успяваше да „отключи” добре подредената защита на гостите, които рядко атакуваха.

В 20-ата минута гол за Локомотив бе отменен. Котев скочи с двама бранители след корнер, топката бе изчистена в ръката на Мартин Райнов и чак след това Александър Тунчев отблизо прати в мрежата. Ивайло Стоянов отмени попадението за играта с ръка, а Тунчев джентълменски призна правотата на решението му.

Само две минути след отменения гол Лудогорец повече. Вандерсон пусна за Кафу пред наказателното поле, той чукна до себе си за Марселиньо, който опита да му върне, но бе блокиран, Марселиньо се ориентира бързо и пусна кълбото между Крум Стоянов и Ванчо Траянов преди умело да насочи с вътрешен фалц към близкия долен десен ъгъл за 1:0. При гола голяма вина имаше и вратарят Ел Харуби, който се намеси лошо, въпреки че ударът не бе силен.

„Орлите” имаха шанс да вкарат много бързо и втори гол, но този път Ел Харуби направи отлично спасяване при нисък удар на Кешеру след пас по земя на Натанаел отляво.

Мансур Гай се провали колосално в 28-ата минута, когато бе изведен зад защитата, имаше късмет да преодолее излезлия да го пресреща Владо Стоянов с двоен рикошет и когато трябваше да бие в празната врата, той не уцели топката и ритна нескопосано в аут за облекчение на Моци и Керчев, които спринтираха към голлинията. Две минути след големия пропуск Мансур Гай получи разтежение в лявото бедро, докато тичаше и бе сменен  принудително от дебютиращия португалец Пауло Серджо.

Над Разград заваля силен дъжд. В 41-ата минута Натанаел не се усети и покри засадата, когато всичките му колеги в защита се бяха изтеглили с метри напред, това позволи на Крум Стоянов да изскочи сам срещу вратаря отляво, но стреля неубедително от външната страна на мрежата и не затрудни Стоянов.

И отново Лудогорец не прости на Локо след техен пропуск. Марселиньо центрира от корнер, Пауло Серджо нелепо се размина с топката при опит да изчисти и Козмин Моци параболично насочи с крак в далечния ляв ъгъл за 2:0, за да даде спокойствие на домакините.

С последното докосване за първата част Гъргоров не успя с малко от пряк свободен удар и прати покрай гредата в аут.

Втората част започна с мощен шут на Стефан Велев от границата на наказателното поле, който мина малко над напречната греда. Пред другата врата Марселиньо достави отлично от свободен удар на първа греда за Венци Керчев, който необяснимо се изяви сякаш е защитник на Локо и изчисти, вместо да вкара от 3-4 метра.

Веднага след пропуска Керчев бе сменен от Георги Терзиев, а Кешеру пропусна да увеличи головата си сметка през сезона и с глава на втора греда насочи на косъм до гредата след добро центриране на Натанел отляво. Ел Харуби с една ръка ефектно изби воле от въздуха на Марселиньо.

18 минути преди края Локомотив нямаше шанс на три пъти в една и съща ситуация. Емил Гъргоров завъртя над стената от фаул и нацели дясната греда, топката бе върната пред вратата и Владо Стоянов с вещина спаси удар с глава на Райнов, а после изби и добавката на Гъргоров от малък ъгъл.

Локомотив заслужаваше да вкара поне един гол, но втори път гредата спря гостите след шут в близкия ъгъл на изпуснатия вляво Димитър Велковски в 78-ата минута.

В заключителните 10 минути мачът приличаше повече на тренировка. Ел Харуби се замота и Кишада блокира изчистването му, но Марселиньо не можа да върне пред вратата от самата аутлиния. Мароканският вратар продължи с неадекватните отигравания и от аут подаде право на чакащия пред наказателното поле Дяков, който нацели лявата греда, а Кишада направи голям пропсук при добавката от 6-7 метра.

Котев сътвори поредната глупост в защита, зелените изскочиха четирима на двама, но Кишада се полакоми и Ел Харуби спаси.

Карагарен можеше все пак да вкара почетен гол за гостите, но съвсем сам пред вратата би вдясно покрай целта, а Лукоки направи последния пропуск в мача след пас на Марселиньо.