3. „Орлите” шампиони сграбчиха победата в последния си мач за сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристиян Китов с първи гол в А група, Черно море се представи достойно в Разград

Лудогорец завърши сезона по шампионски. „Орлите” взеха последното си домакинство срещу Черно море с победа с 2:1 пред пълния „Лудогорец Арена”, който избухна след края на срещата, посрещайки титлата и златните медали.

Черно море се представи достойно в последния мач на Георги Иванов-Гонзо начело на „моряците”. До последно те играха с голямо желание. Главният съдия Калин Людмилов подмина много спорно положение, при което Дяков ритна Домовчийски в наказателното поле в опит за игра с топката. Това беше и най-дискусионната ситуация в срещата.

Голмайстори като за последно бяха Кишада, Шоко и Кристиян Китов за шампионите. Това беше първи негов гол в професионалния футбол. Стенли Окоро реализира за варненци.

Така, Лудогорец завършва категорично на върха в А група за трета поредна година. Тимът на Стойчо Стоев завърши с 84 точки, на цели 12 пред втория ЦСКА и третия Литекс.

Срещата започна в умерено темпо и в началните минути двата отбора спокойно разиграваха без особени опасности и пред двете врати. Първият удар в двубоя бе отправен от Валери Домовчийски, който обаче не бе достатъчно силен, за да затрудни Владо Стоянов. След това противниците продължиха да се дебнат. Първи откриха шампионите от Лудогорец. Домакините разгърнаха добра атака, Кишада намери непокрития Шоко, който с плътен удар не остави никакви шансове на Ник Дашев.

Думите на старши треньор на „моряците”  Георги Иванов, че отборът няма да дойде на разходка до Разград не се оказаха празни. Скоро след откриването на резултата Стенли Окоро възстанови след груба грешка на Христо Златински в средата на терена. Домовчийски взе топката и веднага намери съотборника си, който навлезе в наказателното поле и очи в очи срещу Стоянов мушна топката между краката му.

Последваха няколко пропуска на Лудогорец. След изравняването „орлите” не намалиха оборотите  и при следващата си по-опасна атака си върнаха преднината. Златински и Кишада направиха добро двойно пред наказателното поле, бразилецът бе изведен срещу Дашев и не сгреши.

До края на полувремето гостите от Варна играха по-настоятелно, пресираха съперника си още в неговата половина и създадоха няколко много опасни положения. В 34-ата минута се стигна до много спорна ситуация, при която спокойно можеше да бъде отсъдена дузпа за Черно море. Тогава Светослав Дяков ритна опорния крак на Домовчийски в пеналта в опита си да играе за топката, но главният съдия Калин Людмилов остави играта да продължи без сигнал за нарушение.

През второто полувреме двата тима видимо намалиха темпото, но въпреки това „орлите” продължиха да са по-активните.

Георги Иванов на всяка цена искаше да излезе с нещо от срещата различно от загуба и рискува, пускайки нов централен нападател на мястото на бранител. Това обаче не даде резултат, а дори улесни домакините, които стигнаха и до трети гол, дело на младият футболист Китов, който направи официален дебют в А група.

Така, Лудогорец завърши сезона с победа за радост на пълния стадион. Празненствата предстоят…