3. От Левски скочиха на съдиите: Няма да допуснем да се подиграват с най-обичания клуб в България

"Сините" изложиха остра и категорична позиция срещу "тенденциозното съдийство срещу клуба в последните срещи"

От Левски, заедно с НКП и Тръст "Синя България", излязоха с декларация, в която изразяват недоволството си от съдийството срещу "синия" отбор в двубоите срещу Ботев (Пловдив) и Лудогорец.

Ето какво гласи текстът на декларацията, публикуван в официалния сайт на клуба:

ПФК Левски, Националният клуб на привържениците и Тръст „Синя България” излагат своята остра и категорична позиция срещу тенденциозното съдийство срещу клуба в последните срещи, потъпкването на феърплея и демонстрирането на нееднакъв критерий.

В срещата между ПФК Лудогорец и ПФК Левски в III-ия кръг още от първата минута бе демонстрирано явно различие в тълкуването на ситуациите на терена в полза на отбора-домакин. Беше спестен червен картон на бранителя Козмин Моци след удар срещу Борислав Цонев при спряна игра и грубо влизане в краката на Божидар Краев.  В 43-та минута при резултат 0:0 бе отсъдена несъществуваща засада на Денис Махмудов, а в 60-та минута след сблъсък между Георги Костадинов и Жуниор Кишада в опит да стигнат до топката, главният рефер Ивайло Стоянов отсъди нарушение в полза на Лудогорец, вместо да продължи играта със съдийска топка. Резултатът – гол в полза на Лудогорец. Явни нарушения на Светослав Дяков, Лукас Саша и други играчи в „зелено” за картон пък бяха подминати.

Подход, който бе просължен още от финала за Купата на България с Черно море, когато реферът Ивайло Стоянов не отсъди явна дузпа за нарушение срещу Либан Абди в 117-ата минута.

Тази груба тенденциозност и преднамереност в отсъжданията срещу ПФК Левски бяха допълнени и в други ключови моменти от старта на новия шампионат.

В I кръг при гостуването на Ботев в Коматево при резултат 1:1 реферът Николай Йорданов не отсъди удар на Лазар Марин в лицето на Борислав Цонев в наказателното поле, при който носът на състезателя беше разбит. Във II кръг удар на Денис Махмудов срещна ръката на футболист от Литекс в пеналта при резултат 1:0 в полза на Левски, но Таско Тасков не видя причина да се отсъди дузпа. В края на мача при резултат 2:2 пък голова атака на „сините” бе спряна заради рикошет на топката в тялото на Денис Махмудов, отсъдено като игра с ръка.

ПФК Левски се противопоставя остро на този опит да се прекърши устрема на отбора в момент, когато клубът налага 9 юноши в мъжкия тим. Oбръщаме се към БФС и Съдийската комисия с два прости въпроса: Така ли ще стимулирате развитието на младите футболисти и как ще се развива българският футбол в атмосферата на явна тенденциозност?

ПФК Левски няма да допусне по какъвто и да е начин футболните институции да се подиграват с труда на състезателите, вярната „синя” публика и най-обичания клуб в България. Призоваваме за еднакъв критерий и спазване на феърплея от всички отбори в България, БФС, Съдийската и другите прилежащи на Футболния съюз комисии!!!