3. Отборът на Каранга надви безидеен Левски в дебюта на Дерменджиев (ВИДЕО)

Отборът на Каранга надви безидеен Левски в дебюта на Дерменджиев (ВИДЕО)

Станислав Костов с фрапантен пропуск при 0:1 от Хенан в Кипър

Левски загуби с минималното 0:1 от китайския Хенан в контрола, която бе и неофициален дебют за новия треньор на „сините“ Георги Дерменджиев.

В понеделник той наследи сърбина със словенски паспорт Славиша Стоянович, водил тима в първата проверка в Кипър – с руския УФА, приключила при равенство 1:1.

Днешната също можеше да завърши по този начин, но голмайсторът на Левски и българската Първа лига Станислав Костов направи фрапантен пропуск в 72-ата минута.

Нападателят се появи на почивката, заедно с още осмина футболисти, а иначе сред титулярите започнаха завърналият се вратар Николай Михайлов и каращите проби състезатели Джордан Н`Кололо и Магнар Одегаард.

Първият се разписа за ремито с УФА, но днес не показа много, докато норвежкият защитник се отличи със стабилни изяви и остана на терена най-дълго, защото бе заменен в 65-ата минута.

Левски започна по-добре мача, а съотборниците на бившия нападател на ЦСКА Фернандо Каранга, който не игра заради контузия, разчитаха предимно на контраатаки.

Те се възползваха точно от една такава в 25-ата минута, когато грешка на Тиам в центъра им позволи да изведат Кристиан Басогог сам срещу вратаря и 23-годишният камерунец хладнокръвно преодоля Михайлов, за да открие резултата – 1:0.

До почивката Левски опита да изравни, но Обертан и Тиам не сполучиха.

По време на паузата Дерменджиев направи девет промени, а скоро след нея един от двамата останали титуляри - Николай Михайлов, трябваше на два пъти да се намесва решително, за да не допусне втори гол.

В 72-ата минута пък Костов не можа да вкара за „сините“, които в петъчния ден играха със сиви екипи, пропускайки от непосредствена близост на празна врата.

До края нови попадения не паднаха и така Левски загуби втората си контрола от лагера в Кипър.

След нея, тимът ще изиграе още четири проверки. В сряда (30-и януари) Левски се изправя срещу Висла Плоцк (Полша), на втори февруари ще мери сили с руския Урал, на пети с литовския Судува, а на осми – със сръбския Чукарички.

ЛЕВСКИ - ХЕНАН 0:1
0:1 Басогог 25'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ I част (4-2-3-1): Николай Михайлов, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Магнар Йодегор, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Кали Тиам, Габриел Обертан, Джордан Н`Кололо, Сержиу Буш, Жерсон Кабрал

ЛЕВСКИ II част (4-2-3-1)
: Николай Михайлов (60-Петър Иванов), Ивайло Найденов, Нуно Рейш, Магнар Йодегор (67-Деян Иванов) , Иван Горанов, Антони Белмонт, Илия Юруков, Паулиньо, Богдан Вашчук, Илия Димитров, Станислав Костов,

ХЕНАН: Ву Ян, Абулаити,  Хенг, Хао, Ксуан, Жао, Жуой, Гуоян, Иво, Басогог, Чангдже;

ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ КОНТРОЛАТА ПО МИНУТИ:

90+1' КРАЙ НА МАЧА! ХЕНАН ПОБЕДИ ЛЕВСКИ С 1:0 В ДЕБЮТА НА ГЕОРГИ ДЕРМЕНДЖИЕВ.

89' В последните десетина минути темпото на игра спадна, двата отбора сякаш доиграват спаринга.

80' В лагера на Левски имаха на два пъти претенции за дузпи, но наказателен удар не бе отсъден.

72‘ Фрапантен пропуск на Станислав Костов! Вратарят на Хенан сгреши и голмайсторът на Левски от непосредствена близост трябваше само да прати топката в опразнената мрежа, но стреля във външната й част!

66' Още две смени в състава на Левски, след като Ники Михайлов и Одегаард също напуснаха терена и вече всички титуляри са извън игра.

55' Корнер в полза на Левски и удар на появилия се след почивката Рейш, но доста слаб и без успех.

48' Хенан бе близо до втори гол, но Николай Михайлов успя на два пъти да спаси, а после защитниците пред него се справиха с опасността.

46‘ Начало на второто полувреме. Девет промени в състава на Левски, като само вратарят Николай Михайлов и каращият проби Магнар Одегард остават на терена.

45+1‘ Край на първото полувреме! Хенан се оттегля на почивката с преднина от 1:0, макар че Левски имаше инициативата и владееше топката през по-голямата част от първите 45 минути. Китайският тим обаче се възползва от всеки шанс за контраатака и при една такава успя да вкара единствения гол в мача до момента!

43' Басогог отново е изведен в наказателното поле на Левски, но този път Давид Яблонски успя да се справи с голмайстора на опонента в контролата.

32‘ Тиам опита силен удар от над 20 метра, който за малко не изненада вратаря на Хенан, но премина покрай гредата. Серджиу Буш можеше да засече, но не реагира достатъчно бързо.

25' ГОЛ! Хенан открива резултата в първия мач на Георги Дерменджиев начело на Левски! Китайският тим направи поредната си бърза атака, а Басогог бе изведен със страхотен пас между централните защитници на българския тим и останал сам срещу вратаря Николай Михайлов го преодоля с лекота за 1:0!

19' Обертан пробва удар, а секунди по-късно и самостоятелен пробив, но и в двата случая не сполучи.

16' Мариани опита центриране, което след рикошет се превърна в удар и се насочи към вратата на Хенан, но вратарят им Ву Ян се справи.

10' Нова бърза атака на Хенан, този път Босогог центрира към пеналта, но там нямаше кой да засече.

4' Първият точен удар бе за Левски, но в четвъртата минута китайският тим се възползва от грешка на Тиам при изнасянето на една топка и осъществи образцова контраатака, завършила с диагонален удар от близка дистанция, преминал на сантиметри от гредата на Николай Михайлов!

0' Начало на срещата! Левски играе със сивите си екипи, а капитан на тима е Габриел Обертан.