3. Отложиха финала Локомотив (Сф) - Светкавица заради заледен терен

Отложиха финала Локомотив (Сф) - Светкавица заради заледен терен

Куриозно Купата на Сандански ще бъде връчена в Търговище на мача за първенство

Локомотив (София) трябваше да играе срещу Светкавица във финала за Купата на Сандански. Срещата обаче е отложена поради много лошите метеорологични условия и заснежения и заледен терен в курортния град, предава кореспондентът на Novsport.com  в Благоевград.

Теренът на Градския стадион не позволява провеждането на срещата. Сутринта двата тима провериха лично състоянието на терена и установиха, че няма начин да изиграят срещата. Светкавица излезе за тренировка на игрището, но заради заснежения терен двата отбора се разбраха да отложат двубоя.

Novsport.com научи, че финалът няма да се играе изобщо. Любопитното е, че Купата на Сандански ще бъде връчена на победителя от мача между двата тима за първенство. Двубоят от 20-ия кръг на А група по програма трябва да се играе на 24 март в Търговище. Така Купата на Сандански ще бъде връчена в Търговище два месеца след началото на турнира в курортния град. Типично по български...

Иначе двата отбора стигнаха до финала на четиристранната надпревара след победи в полуфиналите. Столичните „железничари” надигра пловдивското Локо с 2:1, докато Светкавица минимално надделя над Малеш (Микрево) с 1:0.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо