3. ПАК РОНАЛДО! Левски би Хебър в 94-та минута (ВИДЕО)

ПАК РОНАЛДО! Левски би Хебър в 94-та минута (ВИДЕО)

Инфарктен край на Герена

ПАК РОНАЛДО! Левски би Хебър в 94-та минута  (ВИДЕО)

Левски се абонира за победите след края на редовното време, след като пречупи и Хебър с 1:0 с попадение на Роналдо в 94-ата минута. Двубоят от 8 кръг бе своеобразно Дежа вю за столичния гранд, след като по-рано през сезона по подобен начин бяха победени Шкупи и Апоел (Беер Шева), а срещу Ботев Враца успехът дойде в последните минути. Асими Фадига пък взриви стадион "Васил Левски" в 96-ата минута срещу Айнтрахт за 1:1. Сега в автор на победното попадение се превърна Роналдо, чието попадение на "Герена" изхвърли и израелцците през април.

Двубоят в София бе лишен от спектакъл, а "сините" изпитваха сериозни трудности за пренастройка на вълна шампионат след отпадането от Айнтрахт на прага на групите в Лигата на конференциите. За "сините" това бе първи двубой в елита от 3 седмици, след като срещите с Пирин и Арда бяха отложени. Старши треньорът Николай Костов направи редица рокади в състава, което едва не му изигра лоша шега. Извън групата остана Рикардиньо, за да може да бъде спазена квотата на футболисти без европейски паспорт. Освен това нападателят бе ударен в главата във Франкфурт и напусна окървавен. Резерва бе капитанът Андриан Краев, а също е Жереми Петрис. За капак и посещението на "Георги Аспарухов" не бе подобаващо - около 5500 души.

Двубоят започна с минута мълчание, а в 5-ата минута на срещата фенове и футболисти на двата тима аплодираха борещия се онкологично заболяване Петър Хубчев. Първата по-любопитна ситуация пък се откри пред гостите, след като Ангел Бастунов бе намерен в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Отговорът на "сините" не закъсня. Първо Асен Митков стреля от дистанция, но без резултат, а след това удар с глава на Фадига бе избит пред голлинията от бранител на Хебър.

В минутите до края на полувремето тимът на Николай Костов обсади вратата на Игонен, но eстонецът направи няколко добри спасявания. Най-доброто от тях бе при изстрел на Ел Джемили от дистанция. Най-хубавата атака на домакините дойде в добавеното време преди почивката, когато след заучено положение от фаул "сините" разиграха с бързи подавания, но от чиста позиция Роналдо не успя да нанесе решаващ удар. Бразилецът на няколко пъти не бе концентриран в момент, когато трябваше да стреля.

Втората част не започна по вкуса на "сините", а преди да е изминал час игра Костов предприе нестандартната четворна смяна - на терена се появиха едновременно Андриан Краев, Илиян Стефанов, Асен Чандъров и Жереми Петрис. Теренът напуснаха Асен Митков, Асими Фадига, Галчев и Ел Джемили. С нищо обаче играта на Левски не се повиши като качество. Положенията пред вратата на гостите секнаха.

Най-чистата ситуация се откри в 72-ата минута пред Илиян Стефанов. Нападателят се озова сам срещу Игонен, но не успя да нацели топката и тя излезе разочароващо в аут. Видимо "сините" страдаха от динамика и идеи в атака. Но после дойде 90-ата минута! Тогав Роналдо получи топката извън наказателното поле, а последвалият му удар срещна тялото на бранител в "бяло" и влетя в мрежата на Хебър за 1:0.

Съставите:

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 7. Роналдо, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джамили, 17. Уелтън, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Асими Фадига

Резерви: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петри, 5. Келиан Каап, 8 Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов

Хебър: 32 Матвей Игонен, 24 Лазар Марин, 5 Мартин Михайлов, 27 Роберт Мазан, 7 Георги Вълчев, 44 Николай Николаев, 10 Ангел Бастунов, 8 Карлос Охене, 17 Николас Пенев , 17. Атанас Кабов, 9 Георги Николов

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов, 99. Стефан Цонков, 84. Стилиян Тисовски

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза