3. ПЪЛЕН НАПРЕД: Левски на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

ПЪЛЕН НАПРЕД: Левски на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

„Сините“ загряха за ЦСКА с победа над Септември

Левски е третият полуфиналист в тазгодишното издание на турнира за Купата на България.

„Сините“ победиха с 2:0 втородивизионния Септември (София) на своя стадион „Георги Аспарухов“, макар на хартия да бяха гости в срещата.

Точни в нея бяха бившият футболист на символичните домакини Димитър Костадинов и завърналият се сред титулярите след 3-месечно отсъствие заради травма Георги Миланов.

Последният се разписа от дузпа в началото на второто полувреме, докато първият откри резултата в 21-ата минута, след като още в 21-ата секунда пък гредата спаси Левски.

Отборът, който се присъедини към Лудогорец и следващия си съперник ЦСКА, класирали се по-рано за полуфиналите, вкара и още един гол в 29-ата минута, но той бе отменен заради засада.

За първи път в стартовите 11 на „сините“ попадна зимното им попълнение Келиан ван дер Каап, докато своя дебют като резерва записа последният нов на „Герена“ – Илиян Стефанов.

Наставникът на „сините“ Станимир Стоилов направи цели 5 промени в стартовия състав спрямо последния мач и остави извън групата вратаря Николай Михайлов.

Вместо него на вратата застана 17-годишният страж Пламен Андреев, който получи и капитанската лента, а още в 21-ата секунда имаше късмет.

Тогава Септември осъществи добра атака и Мартин Стойчев нанесе силен удар от 20-ина метра, ала прати топката в страничната греда.

Въпреки това обаче втородивизиоинният тим продължи да изглежда по-опасен от двата отбора и в 4-ата минута отново Стойчев стреля по диагонала, но Андреев съумя да спаси с крак.

Левски отговори в 5-ата минута, когато шут на Радослав Цонев профуча над вратата.

Същото се случи и след опита на Сонко Сундберг 2 минути по-късно, когато защитникът пробва да порази целта от границата на наказателното поле след разбъркване при корнер.

В 14-ата минута, след грешка при изнасянето на топката от страна на Септември, футболистите на Левски получиха страхотен шанс, оставайки 2-ма срещу 1 защитник, ала Уелтън бе спрян в опита си да го преодолее и пропиля възможността.

Левски откри резултата в 21-ата минута. Тогава Ради Цонев изведе вдясно Драган Михайлович, чието отлично центриране беше засечено с глава от Димитър Костадинов в наказателното поле.

Така халфът се разписа за 1:0 срещу бившия си тим, след което показа с жест, че няма да отпразнува попадението си.

В 29-ата минута и Марин Петков, който бе централен нападател на „сините“ в мача, се разписа, но голът му бе отменен заради засада. Впоследствие тя бе потвърдена и от системата VAR, така че двубоят продължи.

В крайна сметка първото полувреме приключи при резултат 1:0 за Левски, а в първата минута на втората част „сините“ получиха дузпа.

След нарушение срещу Георги Миланов главният съдия посочи бялата точка след само 42 секунди игра.

Отсъждането му бе потвърдено след преглеждане на ситуацията със системата VAR и потърпевшият застана зад топката, за да я прати в мрежата и да удвои резултата в 48-ата минута.

В 63-ата пък Миланов можеше да оформи класиката, след като стреля от дъгата пред пеналта, но топката мина на сантиметри от страничната греда на Септември.

Секунди по-късно на терена се появи и пристигналият от Берое полузащитник Илиян Стефанов, който записа първите си игрови минути за „сините“.

Не след дълго и Ван дер Каап пробва да се разпише с мощен изстрел, ала не сполучи, а впоследствие двата отбора намалиха оборотите.

До края попадения не паднаха и така Левски загря с очаквана победа за вечното дерби с ЦСКА в неделя.

„Сините“ очакват да разберат с кой отбор ще спорят за място на финала от жребия за полуфиналите на турнира за Купата на България, който ще се тегли в петък от 11:00 часа в Национална футболна база „Бояна“.

Първите срещи от полуфиналите са на 12 и 13 април, а реваншите на 21 и 22 април, като в тях ще важи правилото за повече вкарани голове на чужд терен.

СЕПТЕМВРВИ СФ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Димитър Костадинов (21)
0:2 Георги Миланов (48, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 8. Александър Тодоров, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 5. Мартин Стойчев, 17. Симеон Александров;

Треньор: Славко Матич;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 7. Георги Миланов, 30. Филип Кръстев, 17. Велтон, 20. Димитър Костадинов, , 88. Марин Петков;

Треньор: Станимир Стоилов;