3. Пълен обрат срещу Румъния и първа загуба на Берое от старта на зимната подготовка (ВИДЕО)

Заралии отстъпиха с 1:2 пред еврофиналиста, Спас Делев бележи за българския тим

Берое записа първа загуба от старта на зимната си подготовка, отстъпвайки с 1:2 пред отбора на Румъния, който се подготвя за Евро 2016, в двубой, игран в турския курорт Белек. Спас Делев даде преднина на заралии в 30-ата минута, но само пет по-късно румънците изравниха чрез Денис Алибец. Йоан Хара направи обрата пълен в 68-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Контролата започна с 20 минути закъснение, тъй като организаторите са забавили с предоставянето на съблекалня на българския тим.

Благой Макенджиев трябваше да се намесва в 7-ата минута след изстрел на Денис Алибец от наказателното поле, а в следващите минути българският страж успя да отрази и опити на Андрей Иван и Габриел Еначе.

Георги Сърмов шутира опасно в 28-ата минута, но бранител отклони и топката профуча близо до страничната греда и излезе в корнер.

След половин час игра заралии поведоха в резултата. Спас Делев бе изведен в коридор, финтира бранител и с точен удар по земя разпечата румънската врата.

Авансът на българите обаче се запази само 5 минути. В 35-ата отбраната на Берое не се справи по най-добрия начин и остави Денис Алабец да пробие отдясно и с плътен удар върна равенството в двубоя.

През втората част румънците отново бяха по-дейният отбор в атака, а в 68-ата след хаос в отбраната на Берое Йоан Хара от малка дистанция направи обрата пълен.

До края на спаринга нямаше нови попадения и така Берое инкасира първа загуба от началото на  зимната си подготовка.

Берое - Румъния 1:2

1:2 Йоан Хора (69`)

1:1 Денис Алибец (35`)

1:0 Спас Делев (30`)

Състав на Берое:

22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев – 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман – 11. Неманя Милисавлевич (67′ – 10. Исмаил Иса), 21. Елиаш, 77. Спас Делев (85′ – 19. Бенджамин Морел) – 7. Георги Андонов.

Старши-треньор:

Петър Хубчев

Състав на Румъния:

23. Александру Бузбучи – 20. Габриел Еначе, 15. Валерикъ Гъман, 21. Кристиан Съпунару, 3. Богдан Вътъжелу – 8. Александру Матею (61′ – Драгош Неделчу), 4. Адриан Ропотан (79′ – 5. Йонут Неделчеару) – 11. Андрей Иван (46′ – 9. Йон Oра), 18. Михай Ръдут (61′ – 6. Ромарио Бензар), 14. Александру Пъун (46′ – 7. Флорин Тънасе) – 10. Денис Алибек (61′ – 13. Дорин Ротариу); старши треньор: Ангел Йорданеску

9 февруари, Берое - Акжайк“ (Уралск)

11 февруари, в Турция: БЕРОЕ - Саповнела (Тержола)

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение