3. ПЪЛНА ПАРА: Локо Пловдив отново е на върха след 1:0 над Арда ( ВИДЕО)

ПЪЛНА ПАРА: Локо Пловдив отново е на върха след 1:0 над Арда ( ВИДЕО)

"Смърфовете" с пета победа от шест мача

Локомотив Пловдив продължава отличното си представяне от началото на сезона и записа победа с 1:0 над Арда - тяхната пета от шест мача в efbet Лига. В герой за "смърфовете" се превърна Петър Андреев, а кърджалии вкараха също на "Лаута", но голът им беше отменен след проверка на ВАР.

В началните 6 минути Станимир Тренчев показа по един бърз жълт картон за двата отбора - първо Хорге Сегура, а след това Пламен Крачунов видяха картоните.

В 10-ата минута Локомотив Пловдив създаде добро голово положение. Димитър Илиев подаде към Джовани, който финтира двама футболисти на гостите, стреля, но не уцели вратата.

В 19-ата минута Арда създаде много добро голово положение. Абубакар Тунгара пусна хитър пас към Преслав Боруков, който се справи със Сегура, стреля по диагонала, но топката излезе в аут.

В 43-ата минута домакините създадоха и най-чистото си положение за първото полувреме. Матеус Да Силва центриря отдясно на главата на Димитър Илиев, който стреля с глава, но не уцели вратата. В даденото от съдията продължение Арда направи добра атака, Котев опита да стреля от движение, но ударът му бе блокиран.

Гостите имаха добра възможност в 67-ата минута. След центриране Умар Сако стреля с глава, но Хоркаш спаси.

Локомотив Пловдив поведе в 69-ата минута. Гостите от Кърджали имаха възможност да изпълнят ъглов удар. Те заложиха на заучено положение и топката бе изпратена към Лъчезар Котев, който обаче не овладя добре и тя му бе отнета. Последва изключително бърза контраатака, при която Джовани пусна пас към Петър Андреев, който се озова на стрелкова позиция, стреля по диагонала и матира Анатолий Господинов - 1:0.

В 72-ата минута Арда вкара топката в мрежата. Лъчезар Котев даде дълъг извеждащ пас към Станислав Иванов, който надигра Ангел Лясков, излезе сам срещу Хоркаш, първоначално стражът успя да блокира топката, тя тръгна към аутлинията, но Станислав Иванов я достигна и от малък ъгъл я вкара във вратата. След дълго разглеждане на ситуацията с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Футболистите на Арда се опитаха да натиснат своя съперник в последните минути на срещата. В продължението на срещата резервата на Локомотив Кристиян Пешов стреля, но Господинов спаси.

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш – 13. Матеус Силва, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 44. Ангел Лясков – 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани – 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Георги Минчев

АРДА: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозев, 6. Пламен Крачунов, 3. Умар Сако, 11. Мартин Стойчев – 80. Лъчезар Котев, 21. Радослав Цонев – 17. Иван Коконов, 99. Станислав Иванов, 7. Абубакар Тунгара – 9. Преслав Боруков

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза