3. Първи гол на Морейра донесе минимална победа за ЦСКА над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първи гол на Морейра донесе минимална победа за ЦСКА над Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

След 1:0 "армейците" продължават да нямат допуснат гол у дома в А група

Отборът на ЦСКА победи с минималното 1:0 тима на Берое в двубой, който не оправда очакванията за зрелищно дерби. Бруно Морейра донесе успеха за „армейците“ с първия си гол с червената фланелка.

Срещата започна по-добре за домакините. „Армейците“ владяха топката в по-голямата част от времето, но трудно създаваха опасни ситуации пред Караджов. Берое, от своя страна, разчитаха на дълги подавания към Венци Христов.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В средата на първата част Бруно Морейра бе изведен добре в наказателното поле на гостите, преодоля бранител в зелено, след което обаче ударът му бе блокиран.

В 28-ата минута обаче Бруно Морейра не сбърка и отбеляза първия си гол с червената фланелка. Неманя Милисавлевич проби по лявото крило и сви топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Морейра буквално връхлетя върху нея и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на Караджов.

Втората част започна по същия начин, както и първата. Двата отбора трудно стигаха до противниковата врата.

В 63-тата минута „Българска армия“ избухна при повторния дебют на Мартин Петров. Крилото бе посрещнато с викове „Марто, Марто“ и с транспарант „Добре дошъл у дома“.

Най-интересното положение през вторите 45 минути създаде Марсиньо. Полузащитникът на ЦСКА се възползва от грешка в отбраната на гостите, навлезе в наказателното поле, но, останал сам срещу Караджов, стреля на метри над напречната греда.

Благодарение на победата си тази вечер, ЦСКА се изкачва на третата позиция, заемайки мястото на Локо (Пловдив), който по-рано днес загуби с 2:3 от Левски в „Лаута“. „Червените“ са с актив от 29 точки, на пет от лидерите Литекс и Лудогорец, докато Берое остава девети.