3. Петър Атанасов даде летящ старт на „акулите” в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Петър Атанасов даде летящ старт на „акулите” в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черноморец победи Черно море с 1:0 на "Лазур" в първия мач от новия сезон в "А" група

Отборът на Черноморец започна с трудна, но много важна победа с 1:0 над състава на Черно море новия сезон в "А" група.

Петър Атанасов донесе едниственото попадение за тима на Димитър Димитров още в 17-ата минута.

Възпитаниците на Георги Иванов бяха по-активни през целия двубой, но не успяха да реализират положенията си, а при най-опасното си положение "акулите" успяха да отбележат и да вземат първите си три точки през новата кампания.

Двубоят започна много интересно и още в деветата минута бе отсъден непряк свободен удар в полза на Черноморец заради това че върната топка от играч на Черно море бе уловена от вратаря Китанов.

„Акулите” обаче не се възползваха от дадената им възможност и нищо интересно не произлезе от тази ситуация.

В 17-ата минута обаче възпитаниците на Димитър Димитров излязоха напред в резултата. Лъчезар Балтанов подаде към Маркиньо, който от дясното крило центрира в наказателното поле. Там Петър Атанасов успя да си спре топката, да се завърти и от точката за изпълнение за дузпа заби топката в долния десен ъгъл на Китанов.

До края на полувремето Черно море се опита да изравни резултата, но на няколко пъти стражът на „акулите” Дашев се прояви по най-добрия начин.

През вторите 45 минути отборът на Черно море бе по-опасният тим на терена. Възпитаниците на Георги Иванов неколкократно се опитаха да застрашат вратата на Дашев, но отбраната на Черноморец успя да се справи по най-добрия начин във всяка една от тях.

Най-опасното положение за „моряците” в 68-ата минута, когато Даниел Георгиев отправи страхотен удар извън наказателното поле. Но и тогава вратарят на Черноморец се справи и успя да избие топката в ъглов удар.

До края на двубоя футболистите на Черно море продължиха да владеят повече топката, но така и не съумяха да материализират това си предимство. Така Черноморец стартира с победа новия сезон и тимът на Димитър Димитров и показа, че може да се бори за влизане в първата седмица.