3. Пиетробон с 20 минути игра за БАТЕ при минимална загуба от Сатурн

Пиетробон с 20 минути игра за БАТЕ при минимална загуба от Сатурн

Един от най-обсъжданите футболисти в последния месец в българската „А Група”, аржентинският нападател Херман Пиетробон записа 20 минути игра за състава на Виктор Гончаренко – БАТЕ Борисов.

Пиетробон, който в България се състезава за Пирин (Благоевград), е на проби в пионера на белоруския футбол, който провежда предсезонната си подготовка в популярния сред повече източноевропейски клубове турски курорт Белек.

Елитният руски тим в крайна сметка надделя и срещата завърши с резултат 1:0 в полза на московския клуб. Срещата протече равностойно, като и двата състава имаха добри възможности за отбелязване на гол. Единственото попадение падна в 55-ата минута от дузпа. Единадесетметровият удар бе отсъден за необосновано влизане на Павлов срещу противников футболист в наказателното си поле. Сатурн достигна до още една по-опасна ситуация в пеналта на БАТЕ, но действията не доведоха до промяна в резултата.

От треньорския щаб на БАТЕ след двубоя съобщиха, че в тима се забелязва съществен напредък. През вторите 45 минути своеобразните гости създадоха четири отлични възможности, като в една от тях решителната роля се падна на Пиетробон, но и той не успя да измени резултата.

Следващата контрола на БАТЕ ще се състои тази събота срещу друг руски тим – първодивизионният Спартак Москва. Все още не е ясно дали Пиетробон ще получи още възможности да впечатли ръководството на клуба.

Сатурн – БАТЕ 1:0
1:0 Еременко 55’ (дузпа)

Стартови състави:

Сатурн: Кински, Ковел, Ангбва, Малков, Евсеев (Нахушев, 74), Игонин (к) (Халилович, 46), Еременко (Каряка, 74), Немов, Иванов (Окоронкво, 74), Кузмичев, Топич (Юрченко, 74).
Резерви: Ребров, Сапета, Темников, Кириченко, Кукоч.

БАТЭ: Веремко, Юревич (к), Шитов, Сосновский, Бордачев, Нехайчик, Володко, Павлов (Кривец, 69), Стасевич (Остроух, 62),
Скавиш (Бубнов, 74), Пешич (Пиетробон, 69).
Резерви: Гутор, Бага, Рижко, Харко, Потоцкий.

Рефери: Лаюшкин (Москва). Аверянов (Москва). Баришников (Москва).