3. Пирин хвърли бомбата на сезона и взе точка от "Лудогорец Арена" (ВИДЕО)

Пирин хвърли бомбата на сезона и взе точка от "Лудогорец Арена" (ВИДЕО)

Лудогорец не успя да сломи нервокопчани, завършвайки наравно 1:1

Шампионът Лудогорец направи втора поредна грешна стъпка в борбата си за защита на титлата, след като днес не успя изненадващо да победи новака Пирин (Гоце Делчев), завършвайки наравно 1:1. За капак срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена", където Близнаков откри в 17-ата минута, Йордан Минев оформи крайното 1:1 в 87-ата минута.

Двубоят започна с опасен удар на Генчев, който обаче след рикошет в бранител на гостите излезе в корнер. Последва изстрел на Миро Иванов от фаул, който бе отразен от стража на нервокопчани.

Като цяло обаче играчите на Пирин бяха много добре подредени в половината си и не оставяха почти никакви пространства за нападателите на "орлите".

В 13-ата минута Безяк опита да изненада Абдиков с хубава задна ножица, топката премина вляво от вратата на Пирин.

Така дойде 17-ата минута, когато при една контраатака Близнаков бе намерен пред наказателното поле, напредна до пеналта, финтира Барт и с премерен изстрел по земята прати топката в долния десен ъгъл на Владо Стоянов.

След попадението домакините натиснаха и в 24-ата минута Мантула засече с глава центриране на Миро Иванов от фаул, Абдиков показа добър рефлекс и спаси. 120 секунди по-късно Безяк засече от трудна позиция с глава центриране отляво, но право в ръцете на стража на Пирин.

В 29-ата минута пък, Марселиньо качи топката на главата на Димо Бакалов, чийто удар обаче премина покрай вратата на гостите. След това положение натискът на шампионите отслабна и до края на полувремето пред вратата на Абдиков не се запомниха някакви критични ситуации.

В 39-ата минута пък, Марчев бе изведен в половината на домакините, но Владислав Стоянов го изпревари и изчити в тъч.

Втората част стартира с натиск на "орлите" и в 49-ата минута Марселиньо остана очи в очи с Абдиков след грешка на бранител на гостите, но Фиданин се хвърли на шпагат и изчисти.

Последваха неточни изстрели на Барт и Гъргоров от Лудогорец и на Одза от Пирин, преди да дойде 63-ата минута, когато Миро Иванов проби страхотно по левия фланг и центрира за Марселиньо, който обаче засече слабо с глава и не затрудни Абдиков.

Така се стигна до 68-ата минута, когато резервата Борислав Хазуров можеше да сложи точка на спора, след като се измъкна добре от отбраната на домакините и стреля силно с десния крак, но Владо Стоянов спаси.

5 минути по-късно Мирослав Иванов изпълни опасно пряк свободен удар, но Абдиков внимаваше и спаси шута му.

В последните 10 минути гостите изпаднаха в глуха защита, а "орлите" хвърлиха всичко в атака. В 83-ата минута Гъргоров стреля опасно след завъртане, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

Така дойде 87-ата минута, когато домакините все пак възстановиха статуквото. Тогава Генчев шутира силно от средна дистанция, Абдиков сбърка като тръгна да лови кълбото, изпусна го, то попадна в Йордан Минев, който мигновено засече във вратата за 1:1.

До края на мача шампионите продължиха да натискат, но силите им не стигнаха за още едно попадение и така сензацията на сезона до момента стана факт - Пирин (Гоце Делчев) завърши 1:1 с Лудогорец в Разград.

13 Локо Сф 18 3 7 8 13:22 -9 16
14 Миньор Пк 17 4 3 10 11:27 -16 15
15 Етър 18 4 2 12 13:36 -23 14
16 Монтана 17 3 3 11 17:27 -10 12
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА