3. Пирин и Локомотив (Пд) не си вкараха гол в скучен мач

Пирин и Локомотив (Пд) не си вкараха гол в скучен мач

Двата отбора показаха футбол само в последните 20 минути на мача

Пирин и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в последния мач от 7-ия кръг на „А” група. Двата отбора изиграха скучен и муден мач и единствено в последните 20 минути двубоят заприлича на това, което се очакваше да бъде като качество.

Приказките за задължителни три точки на Локомотив останаха в празнота, след като играчите отново не показаха достатъчно добра игра, за да вземат труи точки, които да помогнат за излизането от кризата. В последните 25 минути Пирин показа по-класна игра и на няколко пъти Даниел Пеев и Даниел Младенов бяха близо до гол.

През първата част двубоят започна и завърши скучно. В първите трийсет минути изобщои нямаше положение за гол. Едва в последните десетина минути гостите направиха нещо смислено, след като Димитър Илиев опита веднъж с пета да вкара, а след това Ангел Йошев отрави неточен удар към вратата.

Второто полувреме започна по почти същия начин. В 59-ата минута дойде най-интересното положение досега в мача. Даниел Пеев навлезе много опасно в наказателното поле, но самоотвержена намеса на Людмил Николов предотврати голямата опасност. В 66-ата минута отново Пеев пропусна най-чистото положение за своя отбор. Ризов проби отляво и центрира в наказателното поле, където братът на Даниел Пеев стреля, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно бе регистриран отново голям пропуск - след разбъркване пред вратата на Локомотив, няколко футболисти се опитаха да нанесат удар, но топката накрая излезе в аут.

В 74-ата минута и Ганев трябваше да спасява вратата си. Комленович подаде хитро към Митко Илиев в наказателното поле и капитанът стреля, но вратарят изби в корнер.

Треньорът на символичните домакини Наджи Шенсой направи две офанзивни смени, с които Пирин започна да играе доста по-нападателно. Наставникът на гостите Иван Маринов също изкара нападател и вкара такъв в последните десет минути.

В последните минути отново Пирин трябваше да съжалява. Пропуски на Даниел Младенов лишиха „орлетата” от три точки.

Така след двубоя Локомотив ще се хвърли на живот и смърт на „Лаута” в следващия кръг, докато Пирин гостува на Берое.