3. Пирин изпусна Монтана при нулево равенство в Благоевград (ВИДЕО)

Пирин изпусна Монтана при нулево равенство в Благоевград (ВИДЕО)

Вратарят Христо Иванов с основна заслуга за спечелената точка от страна на Монтана

Пирин и Монтана спукаха топката за безлично 0:0 в мач от 26-кръг на "А" група. Двата отбора с поведението си на терена през мача показаха, че мислят повече как да не загубят срещата, а не как да спечелят. Повечето чисти положения в двубоя бяха създадени от Пирин, но великолепните вратарски намеси на Христо Иванов лишиха момчетата на Шенсой от трите точки.

Първата по-опасна ситуация в срещата дойде още в 3-ата минута, когато Тошев стреля от воле, но ударът се оказа твърде лек за да затрудни Иванов. В 15-ата минута гостите от Монтана отговориха след добра комбинация. Коконов проби отляво и подаде към Оливие Боне, който намери Атанас Илиев, който стреля мигновено, но не затрудни Костов.

В 34-ата минута бранителят на "орлетата" Румен Сандев изпусна най-добрата ситуация. Той остана непокрит в наказателното поле на Монтана, но прати топката над вратата. Секунди след това Тони Тасев опита късмета си от пряк свободен удар, но отново шутът бе много неточен. В края на първата част Даниел Младенов получи добър пас в коридор, но ударът бе блестящо спасен от Христо Иванов, като по този начин запази и резултата 0:0.

В 54-ата минута Тони Тасев се озова на перфектна позиция да открие резултата. Даниел Генов намери прекрасно Тасев, но националът на България пропусна страхотна възможност, като по този начин все още не можа да вкара първия си гол в "А" група. Иван Коконов пробва да изненада вратаря на Пирин с удар от над 25 метра, но и този опит се оказа неуспешен.

В 85-ата минута резервата Маркиньос можеше да вкара, ако в последния момент Асен Георгиев не беше избил топката под носа му. В продължението на мача отново Мариньос получи възможност да се разпише, но ударът му мина встрани от вратата и по този начин дербито на дъното в "А" група завърши при резултат 0:0.

Този развой запази статуквото в борбата за оцеляване. Пирин и Монтана продължават да са с равни точки - по 17 - и ще решават кой ще играе бараж в оставащите 10 кръга до края на сезона, като им предстои още една пряка среща, която обаче ще е в Монтана.