3. Пирин победи Вихрен с 2:1 в първия мач от 12-ия кръг на "А" група

Пирин победи Вихрен с 2:1 в първия мач от 12-ия кръг на "А" група

Пирин (Благоевград) победи с 2:1 Вихрен (Сандански) в първия мач от 12-ия кръг на "А" група. Двубоят на стадион "Христо ботев" бе интересен за гледане, като домакините имаха малко повече късмет и взеха 4-та победа за сезона.

Двубоят започна с атаки към двете врати, като попадение на Фехер за гостите бе отменено в 3-ата минута поради засада. Пирин отговори с чисто положение в 7-ата минута, когато Попев не можа да преодолее Лучини от чиста позиция. Резултатът бе открит от Костадин Хазуров, който се възползва от лошо изчистена топка от бранителите на Вихрен. Хазуров остана очи в очи с Лучини и не бе проблем да го преодолее за 1:0. Тимът от Сандански стигна до изравняване само 3 минути след гола на Хазуров, като точен бе Еривертон. Бразилецът изпълни фаул на около 30 метра от вратата, като заби топката неспасяемо в десния ъгъл на Чавдаров – 1:1.

Домакините осъществиха натиск в началото на втората част и успяха да поведат в 62-ата минута. След изпълннеие на корнер, топката бе избита към Тодор Паланков, чийто удар от воле се озова в мрежата на Вихрен, след като топката премина през куп от играчи, които не позволиха на Лучини да я проследи - 2:1

Изоставането в резултата принуди играчите на Вихрен да тръгнат в атака и при малко повече късмет можеха да стигнат до равенство. Най-чистото положение се откри пред Тихамер в 85-ата минута, но той не успя да отправи удар от непосредствена близост.

Неприятен инцидент се случи в последните мигове на срешата с вратаря на Пирин Чавдаров, който се контузи при една висока топка и бе закаран в болница.
Пирин се изкачи на 8-о място след тази победа с актив от 15 точки, а Вихрен остава 12-и.
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА