3. Пирин с летящ старт в битката за оцеляване (ВИДЕО)

Пирин с летящ старт в битката за оцеляване (ВИДЕО)

„Орлетата“ биха Хебър с 2:0

Пирин (Благоевград) постигна втора последователна победа в българския футболен елит.

След като завършиха редовния сезон в efbet Лига с 1:0 над Септември в София, сега „орлетата“ надвиха като домакини Хебър (Пазарджик) с 2:1 в първия мач от плейофите в битката за оцеляване.

Първото полувреме в Благоевград, където в часовете преди мача футболистите бяха зарадвани със заплати, завърши без попадения.

След почивката обаче появилият се в началото на второто полувреме Илкер Будинов асистира на Дмитро Семенив и той откри резултата в 47-ата минута, а само 7 по-късно самият Будинов удвои. Почетното попадение за гостите също бе дело на резерва - Лорен Марузин, като падна 3 минути преди края на редовните 90.

Така Пирин победи за втори пореден път Хебър и остана без поражение в 5-те досегашни сблъсъка през новия век, а освен това дръпна с 4 точки пред съперника си.

Благоевградчани вече имат 27 и са 13-ти, докато новаците от Пазарджик са с 23 в своя актив и заемат 14-ата позиция, която води до бараж с отбор от Втора лига за оцеляване.

Първото положение в мача бе за гостите, ала ударът на Георги Търтов бе спасен от вратаря на Пирин Максим Ковальов.

В средата на първото полувреме нападателят на Пирин Иван Тасев бе съборен в наказателното поле, като съдията Валентин Железов бе готов да отсъди дузпа, но получи сигнал от видео асистент реферите, че футболистът е бил в положение на засада преди това.

В 34-ата минута Андрей Йорданов от Пирин стреля с глава след центриране на Вецислав Бенгюзов, като топката се отби в напречната греда.

Пирин откри резултата веднага след почивката. Резервата Илкер Будинов напредна по дясното крило и центрира, Дмитро Семенив отигра топката с едно докосване и я прати под напречната греда.

Само няколко минути по-късно преднината на тима от Благоевград вече беше два гола. Венцислав Бенжюзов центрира, а Будинов изпревари съперниците си и с глава направи 2:0.

В края на мача съдията Железов не отсъди дузпа за игра с ръка на Венсан Марсел, а пропуска за "орлетата" направи Даниил Кондраков.

В 86-ата минута Хебър върна донякъде интригата в мача. При дълго центриране в наказателното поле и след спечелена въздушна борба топката стигна до Лорен Марузин, който с техничен удар стреля покрай вратаря Ковальов в ъгъла.

С този успех Пирин се изравни по точки с 12-ия в класирането Берое, но има по-лоши показатели в директните мачове. Хебър остава на 14-а позиция, но може да бъде изпреварен от Септември.

В следващия кръг Пирин ще гостува на Септември в София, а Хебър ще играе със Спартак във Варна.

ПИРИН - ХЕБЪР 2:1
1:0 Дмитро Семенив (47)
2:0 Илкер Будинов (54)
2:1 Лорен Марузин(87)

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов – 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (К), 19. Вячеслав Велев, 23. Димитър Тонев, 14. Данаиил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 72. Раян Сенханджи, 20. Чебрайло Макрецкис;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 19. Муса Сила, 97. Венсан Марсел, 8. Алехандро Серано, 98. Георги Търтов, 39. Анте Живкович, 5. Мартин Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 7. Стоян Стоичков;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо