3. Пирин си отмъсти на Миньор за загубата от есента - 1:0 в Перник

Пирин си отмъсти на Миньор за загубата от есента - 1:0 в Перник

Пирин победи Миньор с 1:0 на собствения им стадион в мач от първия кръг на пролетния полусезон и по този начин си отмъсти за нанесената загуба през есента. Единственото попадение в мача отбеляза Борис Кондев, който в 22-ата минута засече центриране на Даниел Младенов.

Срещата, която се игра пред около 3000 зрители на подгизналия терен на "Стадиона на Мира" в Перник започна равностойно, но първи до положение пред противниковата врата стигнаха „орлетата”. В 6-ата минута Молдованов получи топката в средата на терена, напредна отляво и стреля, кълбото прелетя покрай страничния стълб на Иванов и излезе в аут. Три минути по-късно Янкович центрира към Николов, Георгиев бе добре пласиран в наказателното поле на "орлетата" и изчисти с глава.

В 21-ата минута перничани имаха шанс да открият резултата, след като Николов финтира Георгиев в наказателното поле, но останал сам срещу Макенджиев, се подхлъзна и не успя да стреля.

Минута по-късно съдбата наказа футболистите на Антон Велков за пропуснатите възможности и резултатът бе открит в полза на гостите от Благоевград. Даниел Младенов центрира в наказателното поле, където Кондев се извиси над всички останали и с глава изпрати топката в мрежата. С това нападателят започна да спазва обещанието, което даде пред феновете преди няколко дни – да се разписва във всеки мач.

В 35-ата минута тимът на Стефан Грозданов остана с човек по-малко, тъй като Воденичаров, който вече бе декориран в жълто за пререкания със съдията, получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Харизанов. Четири минути по-късно „чуковете” имаха шанс да възстановят равенството след като Марков отправи топовен шут, Макенджиев се засуети и изпусна топката, обаче тя бе изчистена от бранител на „орлетата”.

Минута преди края на първото полувреме дойде най-спорното положение в мача. Стоев отправи удар от границата на наказателното поле, Макенджиев улови, след което изпусна топката и остана впечатлението, че тя преминава голлинията, но Георги Йорданов и помощникът му Йосиф Ронков не маркираха гол. така „орлетата” се прибраха в съблекалните си с гол преднина и човек по-малко.

На почивката бяха подготвени специални атракции за феновете и бе избран официален талисман на Миньорци – внушителен жълто-черен чук.

През втората част отново силите бяха равностойни, но футболистите на Антон Велков направиха много пропуски.

В 47-ата минута Марков центрира в наказателното поле, но Георгиев се извиси над всички и изчисти. След това Марков отправи изстрел към вратата, но Драги Коцев самоотвержено изби.

Футболистите на Стефан Грозданов имаха възможност да удвоят преднината си в 61-ата минута, след като Младеное отправи хубав изстрел, Олегов успя да отклони топката в последния момент. В 78-ата минута перничани пропиляха поредната си добра възможност, чрез Харизанов, който центрира опасно в наказателното поле, но Ризов успя да изчисти с глава.

До края на срещата нито един от двата отбора не успя да създаде по-сериозна опасност и така Пирин победи Миньор с минималното 1:0.