3. Пирин спечели ценни три точки срещу Монтана

Пирин спечели ценни три точки срещу Монтана

Борещият се за оставане в А група Пирин спечели ценни три точки срещу Монтана като домакин от 20-ия кръг на първенството. „Орлетата” се наложа с 3:0, като това е първата победа за Костадин Ангелов от шест месеца насам.

Борещият се за оставане в  А група Пирин спечели ценни три точки срещу Монтана като домакин от 20-ия кръг на първенството.  „Орлетата” се наложа с 3:0, като това е първата победа за Костадин Ангелов от шест месеца насам.

Силен мач за домакините направи Цветков, който се отчете с две асистенции и гол. Останалите попадения бяха дело на Крум Бибишков, за когото това беше първи гол с екипа на благоевградчани, и Карачанаков.  С тази победа Пирин запази 15-ата си позиция с 15 точки, като е на точка от  14-ия Сливен.

Двата отбора предложиха равностойни първоначални минути  на стадион „Христо Ботев”  в Благоевград . Крум Бибишков създаде първата опасност пред вратата на стража на гостите от Монтана Левашки, като отправи силен удар от дистанция, който обаче беше отразен. Постепенно „орлетата” вдигнаха оборотите и се настаниха по-трайно в половината на противника.

В една от контраатаките на възпитаниците на Костадин Ангелов Карачанаков също стреля от дистанция, но Левашки отново не беше затруднен. Малко по-рано футболистът на Пирин получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле.

В 32-ата минута се стигна до доста любопитна ситуация. Тогава Бибишков се озова в наказателното поле и бе съборен, след като беше дръпнат за фланелката. Съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар обаче не бе даден. „Орлетата” продължиха с натиска си и две минути по-късно се стигна до идентична ситуация в полето на Левашки, като и този път главният рефер Никола Попов остана безмълвен.

В края на първата част усилията на Пирин се увенчаха с успех. В 45-ата минута Цветков изведе с прецизен пас Карачанаков и се озова сам срещу стража на Монтана. Нападателят на домакините запази хладнокръвие и с техничен удар прокара топката под плонжа на Левашки.

В началото на второто полувреме наставникът на Монтана Атанас Джамбазки извърши смяна, с които показа, че не се е предал в двубоя. Той пусна в игра нападателят Христов, като с този ход се целеше освежаване на играта на гостите. Момчетата на Ангелов обаче не изпуснаха инициативата  и стигнаха до втори гол. В 57-ата минута Цветков се отчете с втора асистенция, като изведе Бибишков и той най-направи преднината на домакините още по-комфортна.

Единствената реално опасна ситуация пред вратата на Аршинков бе създадена в 66-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле Тодоров получи топката на точката на дузпата, като беше непокрит от бранителите на домакините, но той не успя да се възползва по най-добрия начин от изгодното положение – ударът  се оказа твърде неточен.

До края на срещата „орлетата” не допуснаха изненада, продължиха да играят със самочувствие. В заключителните минути на двубоя Димитър Илиев беше съборен в наказателното поле и този път главният съдия  не се поколеба да посочи бялата точка. Цветков застана зад топката и направи преднината  класическа. Така домакините, които показаха силна и концентрирана игра заслужено се поздравиха с победата.