3. Пирин успя да излъже Локо София в Благоевград

Пирин успя да излъже Локо София в Благоевград

ВАР отмени гол на "орлетата", но това не ги спря към трите точки

Пирин Благоевград успя да победи Локомотив София в мача им от 20-ия кръг на efbet Лига. Хубчев и Петър Занев донесеоха успеха за "орлетата", а Октавио отбеляза почетния гол за столичани, който беше изключително красив.

Мачът започна активно, като и двата отбора си размениха по един удар още до третата минута. Първото положение се откри пред гостите, когато Симеон Славчев стреля с външен фалц от малък ъгъл. "Орлетата" отговориха с точен изстрел на Спас Георгиев, който бе спасен без проблеми от Любенов.

Домакините излязоха напред в резултата в 7-ата минута. Антон Карачанаков цнетрира прецизно в наказателното поле към Христофор Хубчев, който бе изпуснат от защитата на "железничарите" и се разписа с глава в близкия ъгъл.

В 14-ата минута Симеон Славчев показа класа. Полузащитникът премина през Станислав Манолев, Светослав Дяков и Спас Георгиев със страхотен дрибъл, след което си откри пространство за изстрел, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда на Янко Георгиев.

Шест минути по-късно Локо Сф достигна и до първия си точен удар, когато Виржил Пинсон проби отляво и пробва късмета си с изстрел извън наказателното поле, но Георгиев улови без проблем.

В 29-ата минута Красимир Станоев стреля от около 25 метра, като ударът му макар да бе точен, бе много слаб и Любенов улови. Четвърт час по-късно Станислав Манолев стреля от малък ъгъл в наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 55-ата минута Спас Георгиев бе изведен сам срещу Александър Любенов, след което го преодоля и остана на празна врата. Георгиев насочи топката в мрежата, но се оказа, че е в нередовна позиция и попадението бе отменено.

Пирин все пак успя да поведе с 2:0 в 65-ата минута, отново след корнер. Антон Карачанаков центрира към Александър Дюлгеров, който свали топката към Петър Занев, който я добута във вратата от по-малко от два метра.

Секунди по-късно Станислав Костов остана на празна врата, след като преодоля Любенов, но уцели гредата. Добрата новина за нападателя е, че преди това имаше засада.

Локомотив София намали изоставането си в 69-ата минута, когато Октавио пое топката на около 25 метра от вратата и я изстреля мощно в горния ляв ъгъл на вратата, като не остави никакви шансове за Янко Георгиев.

В следващите минути двата тима си размениха опасни удари чрез бившите нападатели на Левски Илия Димитров и Станислав Костов, но и двамата не сполучиха.

Пирин - Локо Сф 2:1
1:0 Хубчев 7
2:0 Занев 65
2:1 Октавио 69

1:0 Хубчев (7)

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31, Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев,18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев

Треньор: Радослав Митревски

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 58. Октавио, 93. Върджил Пинсон

Треньор: Иван Колев

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Христо Ботев"

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза