3. Пирин взе ценна точка в битката за спасение и уби евроамбициите на Локо (Пловдив) след красиво 2:2 на „Лаута” (видео+снимки)

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите, след като завърши с 2:2 с борещия се за оцеляване тим на Пирин

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите, след като завърши с 2:2 с борещия се за оцеляване тим на Пирин. Срещата се игра на стадион „Локомотив” в пловдивския парк „Лаута” и бе от програмата на 26-ия кръг на родната „А” група.

„Орлетата” бяха близо до тотална сензация, след като поведоха с 2:0, с голове на Илиев и Цветков, но впоследствие допуснаха изравняване след попадения на Юнес Бенжелюн и Габор Ерош.

Двубоят започна с очакван натиск на „смърфовете”, които гонеха задължителна победа, с оглед амбициите си да участват в евротурнирите догодина. Гостите пък разчитаха основно на контраакции, за да притесняват отбраната на „железничарите”.

Още в 3-та минута Базил Де Карвальо бе изведен очи в очи с Веселин Ганев, но ударът на нападателя срещна лявата греда на „орлетата”. Последва коварен изстрел от фаул на Здравко Лазаров, който обаче отново бе спасен от вратаря на благоевградчани.

Първият точен удар за Пирин пък бе дело на юношата на Локо (Пловдив) – Димитър Илиев, който бе спасен от Тодор Тодоров.

С течение на времето домакините продължаваха да натискат и Здравко Лазаров бе близо до откриване на резултата, но ударът му от фаул премина много близо до вратата на „орлетата”. В 19-ата минута пък, Веселин Ганев отново показа страхотна класа, след като с котешки рефлекс изби изключително остър и опасен удар от границата на пеналта на Златински.

В последните 5 минути на първата част натискът на Локомотив стана много силен и в 41-ата Ганев отново трябваше да се намесва, този път след шут на Сержиньо.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато
Димитър Илиев овладя в наказателното поле, справи се с Родригес, след което пусна по земя кълбото зад гърба на Тодоров за 1:0.

Втората част стартира с нов студен душ за „смърфовете”, след като в 51-ата минута гостите организираха страхотна контраатака, при която Илиев изведе Цветков зад гърба на отбраната на домакините, нападателят пробяга цялата половина на „железничарите” и удвои преднината на своите.

След това попадение Локомотив се вдигна на щурм и в 59-ата минута Юнес Бенжелюн върна домакините в мача, след като засече с глава центриране отдясно – 1:2.

Този гол даде криле на „железничарите” и притесни сериозно възпитаниците на Костадин Ангелов, които започнаха да допускат сериозни грешки в отбрана. Първо Ерош
центрира страхотно от фаул, кълбото премина през всички играчи, облиза страничната греда и излезе в аут, а впоследствие неразчетено излизане на Ганев можеше да коства гол на тима му, но ударът на Христо Златински бе избит от голлинията от играч на Пирин.

Така дойде 68-ата минута, когато Локомотив стигна до изравняване на резултата, след като Габор Ерош изпълни перфектно пряк свободен удар, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Ганев – 2:2.

Домакините продължиха да натискат след този гол, ала грешките в отбрана на Пирин намаляха рязко, а наставникът на „орлетата” Костадин Ангелов реши да смени стража си Ганев с резервата Аршинков.

Към края на мача, в 84-ата минута, благоевградчани можеха отново да излязат напред в резултата, след като Цветков засече с глава центриране отдясно, ала Тодоров спаси с крак.

До края на мача нови попадения нямаше и така Локомотив (Пловдив) и Пирин завършиха наравно 2:2 в атрактивен двубой.