3. По-малко от 10 000 уважиха евроюбилея на Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

По-малко от 10 000 уважиха евроюбилея на Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът с Юргорден приключи при равенство 2:2, две контузии в "синия" лагер и страхотна хореография на "Васил Левски"

Под 10 000 зрители се събраха на Националния стадион за юбилейния мач на Левски срещу шведския Юргорден по повод 50-годишнината от първия двубой на „сините” в европейските клубни турнири.

Очакваше се за празника да се отзоват около 15 000 души, но вместо това те бяха наполовина по-малко, съобщи репортер на Novsport.com.

Лошото време и дъждът, изсипал се в събота над столицата, също повлияха за това на „Васил Левски” да има не повече от 8 000 фенове на „сините”.

ФОТОГАЛЕРИЯ ВИЖТЕ ТУК!!!

На събитието бе и бившият собственик на клуба Тодор Батков, който изгледа срещата в компанията на Иво Тонев, Александър Ангелов, Георги Иванов и Даниел Боримиров.

Привържениците на тима изпълниха почти до краен предел сектор „Б” на стадиона, като заедно с феновете от сектор "А" направиха страхотна хореография.

В началото на второто полувреме сектор „Б” се превърна в димна завеса, а лекоатлетическата писта - в минно поле. Бяха хвърлени множество мощни бомби, които сериозно уплашиха фотографите, а по пистата останаха следи.

Преди началото на срещата пък бяха определени най-паметните моменти от историята на „сините” в евротурнирите, а по време на загрявката за мача травма получи Джереми де Ноойер. Малко след началото на двубоя се контузи и Деян Иванов, който бе откаран с линейка в "Пирогов" със съмнения за скъсани коленни връзки.

Иначе самият мач приключи при равенство 2:2.

Още в осмата минута шведите поведоха. Тогава Деян Иванов извърши нарушение пред пеналта и получи жълт картон, а гостите - правото да изпълнят свободен удар от изгодна позиция. Зад топката застана Кевин Лолкър, който майсторски прати топката в мрежата на Боян Йоргачевич за 1:0.

Последва споменатата вече травма на Деян Иванов, а до почивката „сините” се опитаха да изравнят, но не успяха.

Това обаче стори Атанас Курдов малко след паузата. В 49-ата минута нападателят възстанови статуквото с красив гол след параболичен изстрел от дъгата пред наказателното поле – 1:1.

Междувременно на терена се появи и Густаво Куельо, който кара в състава на Левски, след като наскоро пристигна от третодивизионния Шумен.

Бразилското крило опита късмета си в 77-ата минута, но не сполучи, а в 85-ата Юргорден отново поведе в резултата. Тогава Фредрик Стенмам се разписа с глава след центриране от корнер.

„Сините” обаче не се предадоха и в даденото от рефера продължение стигнаха до втори гол. В 91-ата минута младокът Илия Димитров вкара с удар от близка дистанция и оформи крайното 2:2.

Съставите на двата тима:

Левски: 29 Боян Йоргачевич, 25. Александър Александров, 3. Аймен Белаид, 39. Деян Иванов, 14, Веселин Минев (к), 22. Владислав Мисяк, 10. Мигел Бедоя, 7. Денис Махмудов, 15. Роман Прохазка, 99. Линел Китамбала, 9. Атанас Курдов;
Резерви: 24. Александър Любенов, 30 Максимилан Карнер, 19, Илия Димитров, 45. Владимир Гаджев, 11. Омар Диаби, 18. Алекс Боримиров, 16. Густаво Куельо, 21. Ивайло Ангелов, 4. Стефан Славков, 88. Динко Митрев, 8. Джереми де Нойер;

Юргорден: 23. Нампус Нилсон, 3. Фредрик Стеман, 5. Стефан Карлсон, 6. Александър Фалцепас, 8. Кевин Лолкър, 10. Даниел Бертем, 13. Емил Бергтрон, 14. Елиот Кек, 16. Себастиан Андерсон, 22. Йесер Карлстрьом, 24. Кадевере;

Черно море гази с 4:0

„Моряците“ разгромиха Черноморец (Балчик)

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд