3. Победихме Северна Македония в Лигата на нациите при жените

Победихме Северна Македония в Лигата на нациите при жените

19-годишна бургазлийка вкара единствения гол в мача

Женският национален отбор на България по футбол стартира успешно турнира на УЕФА Лига на Нациите, след като победи Република Северна Македония с 1:0 като гост.

Единственото попадение в срещата вкара 19-годишната бургазлийка Йоана Станкова в 4-ата минута, след като се възползва чудесно от асистенция на Александра Янева.

Другият отбор в група С5 е Косово, а именно на 26-и този месец на стадион Локомотив в Пловдив българките посрещат този тим.

Днес момичетата на селекционера Силвия Радойска тотално доминираха и можеха да се поздравят с още по-убедителен успех. Българките отправиха 13 изстрела към вратата на домакините срещу само 3 към Роксана Шахънска, която беше пред българската мрежа. Но припряност и неточност в сетния миг не им позволи да увеличат головия си актив. Евдокия Попадинова, Лора Петрова, Николета Бойчева и Димитра Иванова веднага след попадението можеха да вкарат.

„Лъвиците“ влязоха в двубоя агресивно от първите минути, като осъществиха поредица от опасни атаки, които още в 4-тата минута дадоха резултат. След отлично центриране на Алексндра Янева от ляво, топката беше засечена от Йоана Станкова, която откри резултата. С гол аванс, българският тим продължи да бъде по-офанзивният на терена, но до края на полувремето резултатът остана 0:1. През второто полувреме срещата продължи динамично, двата отбора демонстрираха борбеност и стремеж към гола, но множеството пропуски попречиха на България да достигне по-изразителна победа.

Състав на България: Роксана Шахънска, Мариела Недева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Кристиана Караиванова, Йоана Станкова, Лора Петрова (81 – Николета Бойчева), Ивана Найденова, Александра Янева (46 – Катрин Караджов), Евдокия Попадинова (79 – Симона Петкова), Димитра Иванова (89 – Александра Сергеева)

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза