3. Подновеният Славия посрещна новака в А група Марек с победа (ВИДЕО+СНИМКИ+ОТЗИВИ)

„Белите” решиха мача си в едно силно полувреме за крайното 4:1

Славия стартира първенството с победа над новака в А група Марек. „Белите” победиха с убедителното 4:1 в двубоя от първия кръг на родния шампионат. Срещата се проведе на стадион „Славия”, а тимът на Милен Радуканов игра много силно само през първата част на двубоя, когато паднаха трите гола. През второто дупничани поеха инициативата, но стигнаха само до 1 гол. В края на мача младият талант Бижев оформи крайното 4:1.

Другите попадения реализираха Фонсека още в 15-ата секунда, Мишел Платини от дузпа и Станислав Генчев. Почетният гол за Марек вкара Петър Тончев.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Срещата в столичния квартал „Овча купел” започна по начин, по който със сигурност не са си и мечтали домакините. Още в 15-ата секунда едно от новите попълнения в селекцията на треньора Радуканов –Карлос Фонсека – откри резултата с хубав диагонален удар. Славистите организираха светкавична атака веднага след даването на началния съдийски сигнал и попариха съперника си от Дупница.

След бързия гол, „белите” футболисти леко отстъпиха инициативата. Играчите на Марек направиха опит да контролират повече топката, подаваха си в половината на столичани, но това реално не доведе до нещо съществено. С моментни проблясъци, които спокойно можеха да се преброят на пръстите на едната ръка,  момчетата на старши треньора Тони Велков не показа аргументи, че искат и заслужават да вземат нещо от тази среща. В 12-ата минута Андонов отправи истинска бомба към Георги Петков. Опитният страж обаче показа класата си и успя да избие в ъглов удар.

Отборът на Славия освен, че добре се бранеше и не оставяше никакви пространства на противниковите нападатели, действаше и много опасно на контраатака. Това го усетиха футболистите на Марек в 17-ата минута, когато Мишел Платини изведе с пак като по конец Фонсека в наказателното поле и там Виячки извърши нарушение. Главният съдия Георги Димитров без да се колебае посочи точката за дузпа. Зад кълбото застана Платини, който със силен удар покачи на 2:0.

Като цяло гостите от Дупница играха плахо, като че ли без самочувствие и позволяваха на Славия на контролира всичко на терена. Новакът в А група залагаше предимно на центрирания от фланговете и на статичните положения. Но вратарят Петков почти нямаше никаква работа през първото полувреме. „Белите” заиграха още по-спокойно след втория гол и третото попадение бе въпрос на време. То падна в 40-ата минута. Манзоро центрира от пряк свободен удар, топката бе отклонена от Платини и кълбото попадна в краката на Станислав Генчев. Той се оказа най-съобразителен в купа играчи и от около 5-6  метра направи преднината на Славия класическа.

Второто полувреме Славия започна също така активно и в началото „белите” организираха няколко опасни атаки, но до гол не се стигна. В същото време обаче гостите от Марек излязоха с променена нагласа и започнаха да играят като с равен със столичния си съперник. И логичното се случи. В 57-ата минута Крум Бибишков изведе майсторски Петър Тончев, който елегантно прехвърли Петков и намали изоставянето.

Отборът на Славия видимо намали темпото, допусна гостите от Дупница да вземе инициативата и Георги Петков трябваше да се намесва решително в критични ситуации. Тони Велков пусна в игра Петков, което се оказа добър ход, защото той раздвижи още повече играта в нападение за Марек.

Вместно обаче да вкарат още, Славия стигна до четвърти гол в самия край на срещата, дело на Вилиан Бижев. До края двата тима доиграха спокойно срещата.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза