3. Поморие не успя да спре Литекс по пътя към четвъртфиналите (видео)

Поморие не успя да спре Литекс по пътя към четвъртфиналите (видео)

Мачът от турнира за Купата на България завърши с победа на "оранжевите" с 2:0

Отборът на Литекс успя да се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като се наложи като гост на Черноморец (Поморие) с 2:0 в мач от осминафиналната фаза на надпреварата, игран на стадион „Поморие”. „Оранжевите” бяха по-добрия отбор на терена и изпуснаха доста положения, но все пак реализираха част от тях и се поздравиха с успеха.

Първият изстрел към една от двете врати бе в 3-ата минута, когато Цветан Филипов от състава на домакините стреля към Баривиера, но кълбото не попадна в мрежата на ловешкия тим.

В 7-ата минута Янев можеше да отбележи попадение за Литекс, след като отправи удар от около 30 метра, но Колев улови топката и запази нулевото равенство.

В следващите минути от срещата последваха нови ситуации, създадени от „оранжевите”, но пропуски направиха Венков и Тодоров, като последният не успя да вкара от чиста позиция във вратарското поле.

В 25-ата минута бе създадено най-опасното положение в двубоя до момента. Дока успя да стреля към опразнената врата след разбъркване, което се получи в наказателното поле на Черноморец, но ударът му бе изчистен от Иван Тодоров от голлинията.

В 39-ата минута все пак отборът на Любослав Пенев успя да отбележи гол, който бе дело на Светослав Тодоров от дузпа. Георги Костадинов фаулира Георги Миланов и реферът Атанас Димитров посочи бялата точка. Тодоров застана зад топката и я прати за 1:0 в мрежата на Колев.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха на почивка при 0:1.

В самото начало на второто полувреме „оранжевите” достигнаха до втори гол, а автор на попадението отново бе Светослав Тодоров, който в 47-ата минута успя да засече кълбото след центриране на Том във вратарското поле.

Няколко минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като Лемперов фаулира голмайсторът Тодоров, но главният съдия Димитров не отсъди втори 11-метров наказателен удар.

В 59-ата минути последва ново положение за Литекс. Христо Янев стреля от фаул, получи се рикошет, след който кълбото премина на сантимертри от лявата греда на Черноморец.

В 66-ата минута играчите на Любослав Пенев направиха поредния си пропуск. Том бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее и да направи резултата класически.

Няколко минути по-късно Литекс изпусна нова възможност. Нифлор бе изведен от Берберович, но ударът му срещна гредата. Топката се върна при французина, който стреля отново, но изстрелът му бе изчистен от голлинията и трети гол за ловешкия тим отново не падна.

До края на мача двата отбора намалиха темпото на игра и ново попадение на стадион „Поморие” не падна. По този начин Литекс успя да си осигури победата и да се класира за четвъртфиналите.

Черноморец  (Поморие) 0:2 Литекс
39’ 0:1 Тодоров (дузпа)
47’ 0:2 Тодоров

Стадион: „Поморие”
Главен съдия: Атанас Димитров

Стартови състави:

Черноморец (Поморие): Колев, Копаранов, Тодоров, В. Филипов, Щърбев, Лемперов, Г. Костадинов, Ц. Филипов, Чакъров, Б. Костадинов, Димов

Литекс: Баривиера, Берберович, Венков, Николов, Бодуров, Янев, Тодоров, Мадурейра, Том, Миланов, Цветков