3. ПОЗОР ЗА ЦСКА! "Червените" надвиха с огромни мъки малтийски анонимници (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Али Соу в 91-та минута класира отбора за втория кръг в Лига Европа и го спаси от исторически срам

ЦСКА изигра един от най-слабите си мачове в турнирите, но все пак успя да се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" бяха на крачка от отпадането срещу абсолютният дебютант Сиренс от Малта. Тимът на Стамен Белчев се нуждаеше от късен обрат, за да спечели с 2:1 мача на "Българска армия". Преди да поведат в резултата, гостите изпуснаха и дузпа. ЦСКА пък трябваше да чака до 91-ата минута, когато Али Соу спаси отбора от исторически срам.

Гостите можеха изненадващо да поведат още във втората минута, когато пропуснаха златен шанс. Да Силва проби през центъра на отбраната на ЦСКА и отправи силен удар, който обаче беше отразен от вратаря Густаво Бусато. Тимът на Стамен Белчев отговори с изстрел на Тиаго от фаул, който срещна стената, а при добавката топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.

В 8-ата минута Тиаго се размина с топката при центриране от корнер пред вратата на Бусато, Мазику изпревари Де Оливейра и изчисти топката, която кацна върху напречната греда преди да напусне терена.

Първото сериозна опасност пред вратата на Сиренс дойде в 23-ата минута. Енрике намери Али Соу в наказателното поле, той се обърна и стреля, но вратарят на гостите спаси. В 31-ата центриране на Греъм Кери отляво беше засечено от Стафано Белграме, който обаче прати топката над вратата.

В оставащото до почивката време и двата отбора не създадоха нищо интересно. "Червените" изпитваха сериозни трудности да пробият защитата на гостите,  които се справяха отлично срещу доста по-именития си съперник. Едва в добавено време Тиаго опита да изненада Касар с директен изстрел от фаул, но отново спечели само корнер. Кери центрира, а Амос Юга засече топката с пета, но вратарят улови.

След почивката мъката на "Българска армия" продължи. В 47-ата минута Да Силва преодоля Антов, след което нахлу в наказателното поле. Матей се хвърли на шпагат и игра и с топката, но реферът прецени, че е извършил нарушение и отсъди дузпа. Бусато обаче спаси шута от бялата точка на Да Силва.

Час след началото на мача Али Соу пропусна да изравни. Гамбиецът получи топката, освободи се от Дос Анхос и стреля, но неточно. В 63-ата минута Белтраме центрира от корнер, а ударът на Юрген Матей с глава минава встрани от вратата

Така се стигна до 69-ата минута, когато Сиренс поведе в резултата. Голът вкара Да Силва. Ударът му извън наказателното поле рикошира в Амос Юго и излъга Бусато, за да влети в мрежата на ЦСКА - 0:1

Резервата Ахмед Ахмедов върна "армейците" в мача с изравнително попадение в 75-ата минута, когато получи подаване от Санкаре. Али Соу донесе успеха на домакините в 91-ата минута. Гамбиецът се измъкна от защитник на Сиренс и нанесе удар, който Касар се опита да блокира, но прати топката в собствената си врата.

Благополучният край обаче не може да заличи срамното за тим като ЦСКА представяне, което на "Армията" със сигурност искат да забравят час по-скоро.

ЦСКА - СИРЕНС 2:1
0:1 Да Салва (69)
1:1 Ахмедов (75)
2:1 Соу (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 1. Бусато, 2. Матей, 18. Мазику, 26. Антов, 28. Гълъбов, 20. Тиаго, 21. Юга, 7. Енрике, 8. Кери, 10. Белтраме, 22 Соу

СИРЕНС: 24. Касар, 8. Дос Анхос, 19. Борг, 90. Ромеу, 99. Еспиндола, 21. Сциклуна, 23. Агиус, 7. Де Оливейра, 10. Да Силва, 28. Бустос, 11. Доморо

90+6 - Край на мача

90+1 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу вкара за 2:1!

86 - Удар на Тиаго извън наказателното поле мина встрани от вратата на гостите

75 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Ахмедов изравни след асистенция на друга резерва в състава на "червените" - Санкаре!

72 - Енрике засече с глава центриране на Белтраме, но не уцели вратата

69 - ГОЛ ЗА СИРЕНС! Да Силва вкара за гостите. Ударът му извън наказателното поле рикошира в Амос Юго и излъга Бусато, за да влети в мрежата на ЦСКА - 0:1

63 - Белтраме центриа от корнер, а ударът на Юрген Матей с глава мина встрани от вратата

59 - Нов пропуск на Али Соу! Гамбиецът получи топката, освободи се от Дос Анхос и стреля, но неточно

56 - Бустос стреля над вратата на ЦСКА

48 - ЦСКА оцеля! Густаво Бусато спаси дузпа, изпълнена от Да Силва, който секунди по-рано беше фаулиран от Юрген Матей в наказателното поле на "червените"

46 - Начало на второто полувреме

45+3 Край на първото полувреме

45+1 - Тиго пробва директен удар от фаул, но топката срещна тялото на съперников играч и излезе в корнер. След изпълнението му Юга отигра технично с пета, но не успя да излъже Касар

31 - Центриране на Греъм Кери отляво беше засечено от Стафано Белтраме, който обаче прати топката над вратата

27 - Удар на Рафаел Енрике минава над вратата на малтийците

23 - Енрике намери Али Соу в наказателното поле, той се обърна и стреля, но вратарят на гостите спаси

22 - Тиаго стреля от над 30 метра, футболист на Сиренс се оказа на пътя на топката и след като тя срещна крака му и излезе в корнер. При изпълнението на ъгловия удар тя стигна до Антов, който с глава подаде към Белтраме. Италианецът пробва да вкара с акробатичен удар, но той беше неточен

8 - Тиаго се размина с топката при центриране от корнер пред вратата на Бусато, Мазику изпревари Да Силва и изчисти топката, която кацна върху напречната греда преди да излезе в нов ъглов удар

4 - Удар на Тиаго от фаул е спрян от стената, а при добавката топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер

2 - Пропуск за гостите! Да Силва проби през центъра на отбраната на ЦСКА и отправи силен удар, който обаче беше отразен от вратаря Гугставо Бусато