3. Празникът на ЦСКА завърши с успех над сърби след късен гол на юноша (СНИМКИ+ВИДЕО)

Резервата Радой Божилов се разписа в добавеното време за 2:1 над Раднички Ниш

ЦСКА победи с 2:1 сръбския Раднички Ниш в контролна среща, с която завърши празникът на „Българска армия” под надслов „Люлка на шампиони”.

Събитието стартира още по обяд, а непосредствено преди спаринга, който стартира в 18:00 часа, подарък по случай своя 70-годишен юбилей получи легендата на "червените" Петър Жеков.

Именно той даде имволичния начален удар на мача, чието първо полувреме не бе от най-интересните, тъй като двата отбора често грешаха и трудно достигаха до чисти голови положения.

Първата възможност се откри пред Серджиу Буш, който в 20-ата минута стреля на сантиметри от вратата. Четвърт час по-късно Тони Силва изведе Луис Соарес сам срещу вратаря, но последният опита да преодолее с външен фалц стража на гостите и даде шанс на Кесич да спаси.

След почивката ЦСКА овладя инициативата и успя да открие резултата в 75-ата минута, когато резервата Единилсон Бергонси откри резултата със страхотен удар почти от центъра!

Резервата получи пас от Галчев, след което направи няколко крачки и с истински снаряд от около 40 метра вкара за 1:0.

В последната минута на редовното време обаче гостите изравниха. Тогава Мъркич бе фаулиран от Причиненко, а Пуношевац стреля от свободния удар и възстанови статуквото – 1:1.

Секунди по-късно обаче появилият се като смяна младок Радой Божилов донесе успеха на „червените”. Юношата на тима се ориентира най-добре след едно статично положение в третата минута на добавеното време и стреля мощно в горния десен ъгъл за 2:1.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СЪБИТИЕТО ВИЖТЕ ТУК!

ЦСКА – РАДНИЧКИ НИШ 2:1
1:0 Бергонси ('75)
1:1 Пуношевац ('90)

КРАЙ НА МАЧА!!! ЦСКА спечели контролата с Раднички Ниш след попадение в добавеното време на мача, дело на резервата Радой Божилов.

'90 +3 ГООООООЛ! След свободен удар в полза на ЦСКА. Карачанаков центрира в пеналта, след което топката попадна у Радой Божилов, който стреля мощно в горния десен ъгъл и бележи за 2:1.

’90 Три минути добавено време на срещата!

'90 ГОЛ! Раднички изравнява в последната минута на редовното време! Мъркич бе фаулиран от Причиненков. Свободен удар в полза на Раднички. Пуношевац стреля отлично и бележи в горния десен ъгъл – 1:1.

'89 Витанов проби отляво и намери Соарес, но последният за пореден път не успя да се ориентира добре в пеналта.

Иван Кирилов: Сотков няма да поема Спартак Вн

Вижте какво каза изпълнителният директор на "соколите"

Кметът на Пловдив говори за състоянието на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Пловдивчани трябва да се гордеят, че имат съоръжение като стадион "Христо Ботев", каза Костадин Димитров

Феновете на Лудогорец атакуват Андерлехт

Интересът от страна на феновете на Лудогорец към третия мач на отбора в основната фаза на Лига Европа - гостуването на Андерлехт, отново е голям, съобщават от разградския клуб