3. ПРАЗНИКЪТ В "НАДЕЖДА": Порой, военни димки, заря и много голове за Локо (Сф)! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-черните" с разгром 4:1 над Созопол, 3500 фенове се радват и забавляват

С военни димки, заря и много голове Локомотив Сф отпразнува завръщането в елита. "Червено-черните" спечелиха с 4:1 срещу Созопол в "Надежда" за радост на 3500 свои привържениците си, които се завърнаха на стадиона като по поръчка - да отпразнуват с любимците си чаканата шест години промоция. Преди мача те зарадваха боса Иван Василев в генералска сабя. Запалянковците продължиха да се забавляват и по време на двубоя. Те запалиха множество факли и военни димки, заради което срещата беше прекратена за няколко минути в средата на първата част. При 2:1 пък гръмна заря в "Надежда". След срещата "железнирачите" бяха наградени за второто масто в крайното класиране на Втора лига, а голяма част от феновете нахлуха на терена, за да вдигнат купата с отбора. Паметният миг беше съпроводен с фойерверки в небете над стасадиона.

Гостите от Созопол изненадващо поведоха в резултата. Това се случи в 26-ата минута, когато при бърза контра Иван Колев центрира, а връхлитащият Ариф Ферадов заби третото си попадение за сезона. Осем след това равенството беше възстановено. Долапчиев бе фаулиран в наказателното поле и реферът Мустафа Шефкет посочи бялата точка. Зад топката застана Долапчиев, който реализира първото си попадение за клуба.

В оставащите минути до почивката вратарят Росен Андонов спаси Созопол на няколко пъти. Той спря първо Долапчиев, след това и Мики Орачев, а накрая показа страхотен рефлекс при удар с глава на Красимир Милошев.

През втората част Светослав Диков се появи на терена и постепенно Локомотив стигна до пълен обрат. Това се случи в 68-ата минута, когато именно Диков се възползва от сериозна грешка в защитата на Созопол и вкара своя 20-и гол за сезона.

Секунди по-късно Локомотив реши всичко в този двубой. Долапчиев с хубаво вкара за 3:1, като увеличи головата си сметка на общо седем попадения през сезона, като пет от тях са с екип на Спортист (Своге) .

Домакините се забавляваха с подкрепата от трибуните, като в 80-ата минута резервата Калоян Стефанов удари горната греда на Андонов. Две минути след това пък Диков вкара четвърти гол за столичани и вече има общо 21 гола, като ще бъде голмайстор на Втора лига през този сезон.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза