3. Пред погледа на Гриша Ганчев ЦСКА постигна една от най-изразителните си победи във "В" група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" допуснаха първи гол на "Армията", Хазуров с хеттрик

Пред погледа на своя благодетел Гриша Ганчев ЦСКА разгроми Септември (София) с 8:1 в изтеглен мач от 19-ия кръг на Югозападната „В” група. По-рано през сезона „армейците” трудно се справиха с този съперник в предварителните кръгове на турнира за купата (1:0), а в първия мач за първенство между двата тима, игран на стадион „Локомотив”, ЦСКА победи с 3:0.

Днес на „Армията” домакините бяха далеч по-убедителни, като хеттрик записа Костадин Хазуров, с по два гола се отличиха Самир Аясс и Николай Цветков, а един добави Момчил Цветанов.

Успехът е един от най-изразителните за тима на Христо Янев във "В" група след 8:0 срещу Беласица и София 2010 и 7:0 срещу Чепинец.

Двубоят на стадион "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник на Левски - Иван Здравков, и на бившия международен рефер Любчо Славчев.

Цветанов даде аванс на ЦСКА още в 19-ата секунда от воле. Костадин Хазуров удвои в 8-ата минута, след като елегантно прехвърли вратаря и пусна в мрежата. Самир Аясс направи преднината на „армейците” класическа до 17-ата минута с глава. Септември намали в 45-ата минута, когато от дузпа отбеляза първия гол във вратата на ЦСКА на „Армията” във „В” група. Точен бе Николай Николов.

5 минути след почивката изведеният Костадин Хазуров отбеляза втория си гол в мача с удар по диагонала. Най-красивият гол отбеляза Самир Аясс за 5:1 с атрактивен ножичен удар. Асистенцията бе на Александър Александров отдясно. В 69-ата минута вратарят на Септември Николай Георгиев извърши нарушение срещу Момчил Цветанов в наказателното поле и Николай Цветков превърна в гол отсъдената дузпа – 6:1. Момчил Цветанов щеше да счупи гредата преди втория гол в мача на Николай Цветков. Крайното 8:1 оформи Костадин Хазуров в 89-ата минута.

Контузията на Станислав Маламов беше най-неприятният момент за ЦСКА. Още в 5-ата минута той беше заменен принудително от Александър Александров.

С 18-ата си победа в 18 мача във „В” група ЦСКА е едноличен лидер с актив от 54 точки. Витоша (Бистрица) е втори с 43 точки, а Сливнишки герой е трети с 40 точки, като техните мачове са в неделя, съответно срещу Балкан (Варвара) и Миньор (Перник).

8:1 Хазуров (90)

ЦСКА: Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов, Йордан Йорданов (67 - Николай Цветков), Борис Галчев, Самир Аясс (57 - Петър Витанов), Милен Кикарин, Станислав Маламов (5 - Александър Александров), Момчил Цветанов, Костадин Хазуров

Септември: Николай Георгиев, Лъчезар Котев, Стефан Митев (75 - Алексан Асенов), Данаил Иванов, Николай Николов, Александър Манолов (70 - Валентин Сливов), Меледже Омнебес, Борис Панталеев, Мариян Димитров, Жегеде Самсон (58 - Милош Стоянов), Георги Недялков

Съдия: Станимир Тренчев

Жълти картони: Костадин Хазуров, Ангел Грънчов (ЦСКА); Николай Георгиев, Лъчезар Котев (Септември).

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре