Преди Левски - Калиакра

„А" група, 4-ти кръг. Най-важните факти. Двата отбора не са се срещали досега на ниво „А" група.

ФОРМА
Левски
1. В миналия кръг (1:2 в Бургас) сините записаха първа загуба от 24 март насам и сложиха край на серията си от 12 срещи без поражение.
2. Левски не е допускал загуба на стадион „Георги Аспарухов" вече десет месеца - от 18 октомври 2009 г., когато в София спечели Берое. Всъщност, оттогава тимът има 10 победи и едно равенство на свой терен при голова разлика 29:4.
3. Отборът на Ясен Петров има втората най-силна атака в елита с пет реализирани гола (шест за Локомотив София). Четири от тези попадения дойдоха в последните 15 минути на двете полувремена.
4. През миналия сезон Левски взе 15 точки от 18 възможни срещу новаците - по две победи срещу Монтана и Спортист и успех и загуба срещу Берое, при голова разлика 16:5.
5. В Бургас футболистите на Черноморец блокираха рекорден брой изстрели към своята врата - осем, а пък Гарра Дембеле за първи път откакто е в Левски не успя да отправи точен шут във вратата на съперника.

Калиакра
1. Тимът на Филип Филипов последен допусна гол във вратата си от цялата А група - след 205 минути игра. Това обаче отвори портата и Калиакра се оказа от грешната страна на най-разгромния резултат от старта на сезона - 0:4 от Локомотив София.
2. В последните си два двубоя сините от Каварна отправиха едва два точни удара към вратата на съперника, като и двата дойдоха в заключителните минути. И едва ли е случайно, че тимът има най-слабата атака в елита, заедно със Сливен и Академик - по един вкаран гол.
3. През миналия сезон Калиакра бе най-силният гост в източната Б група със седем победи, три равенства и четири загуби. Всъщност поражението от Локомотив сложи край на серията от 10 поредни визити без поражение за отбора.
4. Филип Филипов е използвал най-малко футболисти до момента - 15. На другият полюс е Левски, където Ясен Петров е пуснал в игра 21 състезатели.
5. Срещу отбора на Калиакра са извършени 55 нарушения, като тимът отстъпва по този показател единствено на ЦСКА.

Факти за играчите
Левски
1. Като треньор в елита Ясен Петров има 117 мача - 40 победи, 28 равенства и 49 загуби.
2. Гарра Дембеле е водещият голмайстор на А група с четирите си гола. За тях той се нуждаеше от само пет точни изстрела. Следващото попадение ще бъде под номер 10 в кариерата му в А група. Французинът е и футболистът, извършил най-много нарушения от старта на сезона - 11.
3. В миналия кръг Александър Александров изигра 90-я си мач за Левски в А група и вкара 28-я си гол.
4. Ако се появи на терена Йордан Милиев ще запише 30-я си двубой за сините в елита. Общо защитникът има 95 срещи в А група и четири гола.

Калиакра
1. Като треньор в елита Филип Филипов има 55 мача - 18 победи, 8 равенства и 29 загуби.
2. Филипов се изправя срещу четвърти треньор на Левски - той има победа над Велислав Вуцов (1:0) и загуби от Емил Велев (2:3) и Станимир Стоилов (0:4).
3. В миналия кръг Мартин Димов изигра 70-я си мач в А група. От тях четири за са Левски, 39 - за Родопа, 24 за Спортист и три за Калиакра. Четин Садула също има мач за Левски в кариерата си - през сезона 2005/06 г, когато игра 32 минути при поражението от Беласица с 1:2.
4. Йордан Господинов е номер едно по спасени удари към вратата си в първите три кръга - 11.

Официален сайт на Левски
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо