3. Пресилена дузпа и неадекватно поведение на Нефтохимик водят до 5:1 за Славия (ВИДЕО)

"Белите" изравниха от втората дузпа, "шейховете" спряха да играят през второто полувреме

Нефтохимик необяснимо спря да играе през второто полувреме в гостуването си срещу Славия и допусна поражение с 1:5 на стадиона в кв. „Овча купел”. Срещата между двата отбора бе от първия кръг на втората седмица.

Славия имаше абсолютна доминация през първото полувреме, но се нуждаеше от две дузпи, за да вкара гол, с който да изравни резултата в добавеното време на първата част. Нефтохимик поведе в 37-ата минута след рикоширал удар на Михаел Орачев.

И ако първият наказателен удар за „белите”, пропуснат от Чавдар Янков, бе неоспорим, то за втория гостите скочиха срещу арбитъра Радан Мирянов от Варна, след като той пресилено посочи бялата точка за падане на Галин Иванов след съприкосновение с Ивелин Янев в наказателното поле. Радослав Василев бе точен.

През второто полувреме Славия нямаше никакъв проблем да осъществи пълен обрат срещу отказалия се Нефтохимик. И дори да стигне до изразителен успех. Автори на головете станаха Галин Иванов на три пъти и Веселин Марчев. А вратарят Георгиев и защитата пред него бяха абсолютно неадекватни. Два от головете на „белите” паднаха след удари между краката на стража на „шейховете”.

Мачът по минути вижте по-долу, а след неговия край Славия събра 34 точки на второто място във втората седмица, като изостава с 5 от почиващия този кръг Берое. Нефтохимик остава на последното място с 12, на 19 от спасителния бряг.