3. Преслав Йорданов носи първа победа за Антон Велков начело на Локо София (видео)

Преслав Йорданов носи първа победа за Антон Велков начело на Локо София (видео)

Столичните "железничари" биха Миньор с 2:1 в Перник с два гола на Преслав Йорданов

Локомотив (София) победи Миньор (Перник) с 2:1 като гост в мач от 10-ия кръг на А група. Това бе първи успех за Антон Велков начело на „железничарите” и общо седма поредна победа за столичани в Перник. Преслав Йорданов отбеляза и двата гола за Локомотив в 36-ата и 56-ата минута, а бразилецът Том върна един гол за „чуковете” след час игра. Късметът обаче не бе с домакините и те нацелиха на два пъти греди, но не можаха да изравнят.

Първото полувреме започна обещаващо и за двата отбора. Още в първата минута Том имаше страхотен шанс да зарадва агитката на Миньор. Бразилецът получи чудесен пас сам срещу Галев, но ударът му мина покрай вратата на гостите. 120 секунди по-късно Преслав Йорданов навлезе добре в наказателното поле, върна към дузпата за Писаров, но Стойчев в последния момент успя да изчисти.

След доброто начало двата отбора намалиха темпото и качеството на играта рязко спадна. В 20-ата минута Преслав Йорданов овладя един дълъг пас, обърна се рязко и елиминира Стойчев, но шутът му попадна право в ръцете на Чворович!

Локомотив продължи да организира своите атаки по-добре и стигна до ново положение.
Писаров бе изведен по дясното крило, прехвърли към Атанас Атанасов, който от 3 метра пропиля най-добрия шанс в мача за гостите досега и стреля в аут.

Все пак „железничарите” намериха верния път към вратата на Миньор в 36-ата минута. Искрен Писаров хитро се откъсна по десния фланг при една контра на „червено-черните”, стигна до аутлинията и пусна умно пас към непокрития Преслав Йорданов, а стрелецът с премерен удар по земя в далечния удар направи 0:1.

Домакините можеха да стигнат до изравнителен гол преди почивката. В 43-ата първо Милен Василев стреля  силно отдалеч, но Галев изби, а после Бибишков намери Том в малкото наказателно поле, но бразилецът от 3 метра стреля с глава в аут.

Втората част започна равностойно, но отново Локомотив София се оказа по-хитрият тим и успя да удвои преднината си след 56 минути игра. Марчо Дафчев качи перфектно топката на главата на Преслав Йорданов и деветката на столичани с хубав удар в близкия ъгъл матира Чворович за 0:2.

Играчите на Антон Велков сякаш се поуспокоиха и това им коства гол. Само 4 минути след втория гол Том направи хубаво двойно подаване на скорост с Брахими, бразилецът стреля от движение и плътният му удар в десния долен ъгъл бе неспасяем за Галев – 1:2.

След гола „чуковете” опитаха натиск, но гостите бавеха играта при всяка удобна възможност. Явор Въндев се появи на терена за отбора на Стойчо Стоев и пред него се откри най-чистият шанс за изравняване пред Миньор.

В 70-ата минута Въндев излезе очи в очи с Галев, но ударът му беше спасен от стража, който с крак изби в корнер. 3 минути преди края перничани пропиляха друг чудесен шанс да се доберат до точката. Крум Бибишков се пласира добре при един свободен удар, но от 3 метра стреля по странен начин с бедрото си и Валентин Галев успя да избие с мъка в дясната греда, а после защитата изчисти далеч напред.

Минута преди края на 3-минутното продължение късметът отново обърна гръб на Миньор. Том се извиси над висчки в наказателното поле на Локомотив, стреля с глава в далечния ъгъл, но топката кацна на горната греда, а после защитата на „железничарите” изчисти далеч напред.

Така Антон Велков постигна първа победа начело на Локомотив София. Успехът е седми поред за столичани на Стадиона на мира в Перник и прати гостите само на точка в класирането от днешния им съперник.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо