3. Прохазка заличи най-бързия гол за справедливо равенство срещу Ботев на Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жоао Пауло отбеляза още в 13-ата секунда, словакът оформи крайното 1:1

Ботев (Пд) и Левски си поделиха по точка, след като в двубоя от 12-ия кръг на Първа лига завършиха при резултат 1:1. Жоао Пауло вкара най-бързия гол през сезона, след като преодоля вратаря на „сините” още в 13-ата секунда на мача, който бе игран на футболния комплекс на „канарчетата” в кв. Коматево. Роман Прохазка оформи крайния резултат в 38-ата минута.

След равенството Левски е лидер в класирането с 28 точки, колкото има и отборът на Лудогорец, но разградчани са с мач по-малко. Ботев пък заема 6-ата позиция с 18 точки в актива си след 12 изиграни мача.

Срещата започна отлично за „канарчетата”, които шокираха съперника си с гол в 13-ата секунда. След изпълнение на центъра топката пое Тодор Неделев и последва страхотен пас за Жоао Пауло, който надбяга Сашо Александров и пусна топката покрай излезлия Йоргачевич за 1:0.

След гола обаче домакините се прибраха в своята половина и приеха играта в своето поле, като до края на полувремето не създадоха нова опасност пред вратата на „сините”.

В 16-ата минута Франсис Нар центрира по земя в полето на Ботев, Аениджи засече в движение, но малко не му достигна да намери долния ляв ъгъл на вратата, пращайки кълбото в страничната греда.

Спорно положение, при което Франсис Нар удари в лицето Крум Стоянов в 33-ата минута, бе подминато от главния рефер Драгомир Драганов.

В 38-ата минута пресата на гостите даде резултат. Аниете центрира от корнер, топката бе отклонена към Краев, който шутира силно, но Георгиев успя да избие. Топката обаче попадна в Прохазка, който с глава насочи към опразнената врата за 1:1.

Второто полувреме мина при по-бавно темпо, като домакините показаха по-открита игра.

Сашо Александров направи груба грешка в централната зона, което даде възможност на „жълто-черните” да направят бърза контраатака. Меледже подаде към Иван Стоянов, той бързо пусна към влизащия в наказателното поле Неделев, но ударът на осмицата бе спрян от излезлия Йоргачевич.

Левски също имаше своя шанс да стигне до победен гол, но в 84-ата минута ударът на резервата Хеан Деса бе париран с вещина от вратаря на Ботев.

Така до нов гол не се стигна и двата тима си поделиха по точка от срещата.