3. ПРОСЛЕДИХТЕ НА ЖИВО: Левски - Гзира Юнайтед 2:1

ПРОСЛЕДИХТЕ НА ЖИВО: Левски - Гзира Юнайтед 2:1

Нашименто и Паулиньо започват като титуляри

Левски излиза срещу Гзира Юнайтед в последната си контрола от лагера в Малта. В игра за "сините" се завръща защитникът Холмар Ейолфсон, който не игра при успеха с 3:1 над австрийския Флоридсдорфер, но днес се очаква да започне като титуляр в центъра на отбраната заедно с Давид Яблонски.

Двубоят ще пропуснат Серджиу Буш и Габриел Обертан, които не тренираха с отбора снощи. Освен това леки проблеми имат Ривалдиньо, Аймен Белаид и Жерсон Кабрал и също няма да вземат участие в срещата. На разположение са новите попълнения  Паулиньо, Филипе Нашиминто и Афонсо Фигейредо.

До момента Левски има 3 победи, 1 равенство и 1 загуба в приятелските срещи тази зима.

До този момент 26-кратните шампион на България записаха три победи, едно равенство и една загуба на сметката си. На стадион "Та'Али" "сините отстъпиха с 0:3 на шампиона Хибърниънс и завършиха 2:2 с носителя на Купата на Малта Флориана. Между двата мача левскарите надвиха австрийците от Волфсбергер с 3:0. След това пък спечелиха с 3:1 над австрийския Флоридсдорфер, а онзи ден победиха с 2:1 втория тим на швейцарския Санкт Гален.

Днешният противник на "сините" е на четвърто място във временното класиране на Малта. В тима играе бившият защитник на Левски Сюлейман Диамутен, който  бе част от "сините" през сезон 2012/2013 година, когато записа 15 мача и вкара един гол.

1' Начало на мача

21' Гоооооооооооол! Левски повежда с позната комбинация. Нашименто центрира от корнер, Яблонски засича с глава за 1:0

25' Чудесна многоходова атака на Левски стига до Прохазка в наказателното поле. Ударът на словака по диагонала, обаче минава над вратата

28' Прохазка намира Вутов на границата на наказателното поле, но българинът не успява да нанесе точен удар

30' Нашименто центрира от фаул, Яблонски засича с глава, но този път топката минава до лявата греда

33' Страховита тупалка на Нашименто от сериозна дистанция минава над напречната греда

37' Гол! Гзира изравнява с първата си атака към Митрев. След центриране отдясно, Самб необяснимо е оставен сам на границата на вратарското поле и с глава засича за 1:1

45+1' Край на първото полувреме

46' Начало на второто полувреме

46' Станислав Иванов влиза на мястото на Антонио Вутов

52' Дузпа за Левски! Уникален пробив на Паулиньо, който навързва петима съперници и е повален в наказателното поле

52' Гоооооооооол! Левски повежда. Нашименто реализира от бялата точка за 2:1

53' Жорди Гомес заменя Васил Панайотов

68' Холмар Ейолфсон излиза, Георги Ангелов влиза

69' Хубава комбинация между Паулиньо, Станислав Иванов и Нашименто завършва с далечен удар на последния, спасен от вратаря

74' Мартин Петров влиза на мястото на Паулиньо

78' Ивайло Найденов заменя Милош Цветкович

81' Илия Юруков заменя Нашименто

90' Горанов центрира в наказателното поле, Гомес овладява на гърди и стреля. Топката обаче се отклонява в защитник и излиза в корнер

90+1' Мартин Петров стреля от дистанция, вратарят лови

90+2' Край на мача

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Холмаф Ейолфсон, Давид Яблонски, Иван Горанов, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Филипе Нашименто, Антонио Вутов, Станислав Костов, Паулиньо

Резерви: Николай Кръстев, Петър Иванов, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Жорди Гомес, Нелуц Рошу, Антони Белмонт, Мартин Петров, Томислав Папазов, Георги Ангелов, Станислав Иванов

ГЗИРА ЮНАЙТЕД: Хабер, Брифа, Гатбалдакино, Такри, Пуло, Скери, Авила, Коен, Самб, Корболан, Сарате

Черно море гази с 4:0

„Моряците“ разгромиха Черноморец (Балчик)

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд