3. ПСВ се оказа голям залък за Локо (Пд) на старта на зимната подготовка (ВИДЕО)

ПСВ се оказа голям залък за Локо (Пд) на старта на зимната подготовка (ВИДЕО)

"Филипсите" с лекота победиха отбора на Сашо Станков с 3:0 на приятелски турнир в Испания

Локомотив (Пд) започна зимната си подготовка с неприятна загуба с 0:3 от ПСВ (Айндховен) в контрола, играна в Испания. Холандският гранд се оказа непосилна задача за „смърфовете” на Сашо Станков, а срещата бе втори полуфинал в турнира „Маспаломас Къп 2014”. Нарсинг откри в края на първата част, а Йозефсон и Депай добавиха нови две попадения след почивката.

В събота Локо (Пд) ще играе в малкия финал срещу китайския Шанхай Ийст Ейша, а след това ПСВ ще спори за отличието с немския първодивизионен Аугсбург.

Днес дебют за Локо записа новия нападател Жозеф Мендес, но той игра едва няколко пъти с топката за цяло второ полувреме заради големия превес на "лалетата".

Първата част премина изцяло под диктовката на холандския колос, но головите положения и пред двете врати не бяха много. Локо се отече с едва няколко сносни атаки към вратата на съперника.

Локадия изведе Парк вдясно, бившият халф на Манчестър Юнайтед заложи леко назад за Адам Махер, но силният шут на халфа мина над вратата. В следващата атака Локадия получи в пеналта, но Тунчев протегна крак и топката се отби в него за корнер.

Йордан Господинов получи леко разтежение и имаше нужда от медицинска помощ, но продължи мача. Малко по-късно Крис Гади получи жълт картон за задържане на Парк.

Хендрикс стреля от движение след меле при корнер, но рикошет прати топката в корнер. Локомотив отговори с най-опасната си атака за първата част, когато Крис Гади засече с глава на втора греда, но топката се отби в тялото на Тамата и излезе в корнер. Бакали овладя отлично вляво, надбяга Йордан Тодоров и Тунчев, но стреля покрай дясната греда.

По-добрата игра на ПСВ даде резултат в 38-ата минута, когато Локомотив подари гол на съперника. Аймен Белаид игра с глава след центриране, но двамата с Тунчев незнайно защо не изчистиха и Лусиано Нарсинг се промъкна между двамата, отне и от няколко метра спокойно вкара с нисък удар за 1:0.

До почивката единственото по-интересно се случи при удар на Локадия право в главата на Тунчев и лекарите напръскаха с вода защитника да се свести след този нокаут.

На почивката в игра за Локо се появи новото попълнения Жозеф Мендес. Хаитянинът с френски паспорт застана на върха на атаката вместо Мартин Камбуров, но беше също толкова незабележим заради голямото превъзходство.

„Филипсите” продължиха с лекота да контролират играта. Точно в средата на втората част Бакали проби по левия фланг и сервира успоредно на вратата, където резервата Йозефсон от няколко метра направи най-лесното и покачи на 2:0.

След втория гол Локо съвсем свали гарда и Брума стреля от воле в аут, а Бакали накара Господинов да спасява крак след каскада от финтове.

Брене от 10-ина метра прати над целта без никой да го притеснява, но третият гол не закъсня. Мемфис Депай, който влезе 15 минути преди края, имаше нужда само от 6 минути да се разпише. Той получи в наказателното поле и прецизно насочи към долния ляв ъгъл за 3:0.

В събота турнирът завършва със срещите Локо (Пд) - Шанхай Ийст Ейша (мач за трето място) и ПСВ - Аугсбург (финал).

ПСВ Айндховен - Локо (Пд) 3:0
1:0 38' Нарсинг
2:0 66' Йозефсон
3:0 81' Депай

Локо (Пд): Йордан Господинов, Йордан Тодоров (70- Костадин Марков), Александър Тунчев (46- Асен Георгиев), Аймен Белаид, Диего Фераресо, Костас Казнаферис (46- Валери Георгиев), Аласан Н’Дайе (46- Стелиос Илиадис), Крис Гади (75- Станко Йовчев), Дани Кики (46- Александър Якимов), Тижани Белаид (83- Станислав Маламов), Мартин Камбуров (46- Жозеф Мендес).

Локо (Пд) - ПСВ Айндховен 3:0

90+1'  КРАЙ НА МАЧА! ПСВ - ЛОКО (ПД) 3:0!

90'  Една минута добавено време.

83'  Станислав Маламов влезе на мястото на Тижани Белаид.

81'  ГОЛ ЗА ПСВ - 3:0! Депай веднага се изяви след влизането си в игра и след пас за него в пеналта хладнокръвно насочи в долния ляв ъгъл за 3:0!

77'  Брене  от десетина метра от чиста позиция стреля над вратата на Господинов!

75'  Смени и в двата отбора: Станко Йовчев влиза на мястото на Крис Гади. За ПСВ Мемфис Депай заменя Лусиано Нарсинг.

74'  Бакали финтира и стреля ниско, Господинов избива с крак.

73'  Пак меле след корнер за ПСВ, Брума от воле праща встрани.

70'  Смяна: Костадин Марков заменя Йордан Тодоров на десния фланг.

66'  ГОЛ ЗА ПСВ - 2:0! Йозефсон получи успоредно на вратата от Бакали и нямаше как да сбърка от няколко метра!

63'  Хубав диагонален пас за Бакали, но има вдигнат флаг за засада. Малко съмнително, но...

62'  Двойна смяна за ПСВ. Влизат Брума и Флют. Напускат Махер и Парк.

51'  Дебютиращият за Локо (Пд) Мендес е в засада. Той замени Камбуров на върха на атаката. Жозеф Мендес е хаитянин с френски паспорт.

47'  За ПСВ в игра са се появили Йозефсон и Хилемарк.

46'  На почивката за Локомотив в игра влизат Якимов, Мендес и Асен Георгиев.
Излезли са Дани Кики и Камбуров.

46'  Начало на втората част!

45' КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ПСВ - Локо (ПД) 1:0! ПСВ игра много по-добре и води заслужено, макар Локо да подари гола на съперника. Пловдивчани имаха само две сносни атаки за цяло полувреме.

41'  Извън терена панорамни кадри разкриват страхотната красота на курорта Маспаломас - Коста Канария. Истинска приказка.

40'  Неприятно! Локадия ритна топката от въздуха право в лицето на Тунчев, който има нужда от лекарска помощ.

38'  ГОЛ! 1:0 за ПСВ след непростима грешка на централните защитници Белаид и Тунчев. Белаид игра с глава след центриране, но двамата с Тунчев се замотаха необяснимо и Нарсинг им отне, за да вкара от няколко метра за 1:0!

31'  Бакали показа отличен контрол върху топката отляво, мина лесно покрай Тодоров и Тунчев, но показа неточен мерник покрай дясната греда.

26'  Центриране на втора греда за Гади, Тамата го блокира и ударът с глава излиза в корнер.

23'  Меле след корнер за ПСВ, Хендрикс стреля от движение, рикошет и нов корнер, след който топката излиза в аут.

21'  Крис Гади е първият декориран в жълто след фаул срещу Парк Жи Сунг.

20'  Играчите използваха прекъсването да пият вода, а Сашо Станков и Филип Коку дадоха наставления. Господинов се хвана за отзад за бедрото, но засега остава в игра.

20'  Йордан Господинов има някаква контузия и лекари влизат на терена да му помогнат.

12'  Локадия полчуи в пеналта, Тунчев подложи крак и изби шута в корнер!

10'  Локадия изведе парк, той върна за Махер, но силният удар от границата на пеналта мина малко над целта!

5'  По-силни начални минути за ПСВ, Йордан Господинов лови центриране отдясно.

1'  Съставите:
Локо (Пд): Господинов, Тодоров, Тунчев, А. Белаид, Фераресо, Т. Белаид, Казнаферис Н’Дайе, Дани Кики, Гади, Камбуров

ПСВ
: Титон, Тамата, Хендрикс, Кох, Шаарс (к), Бренет, Махер , Парк, Бакали, Нарсинг, Локадия

1' Начало на мача. Хубаво слънчево време и много малко хора по трибуните за този приятелски мач.