3. РАДОСТ НА "АРМИЯТА": ЦСКА мина леко през Черно море, подгони Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

Автогол и Кайседо спряха рекорда на „моряците“, VAR призна гол на "червените" и им отмени дузпа

ЦСКА спря историческата серия на Черно море от 11 мача без загуба!

„Червените“ победиха „моряците“ с 2:0 на стадион „Българска армия“ в мач от последния за календарната година 19-и кръг във футболната ни efbet Лига.

Така те спечелиха пряката битка за второто място и събраха 36 точки, така че вече са на 6 от лидера Лудогорец, срещу когото ще се изправят отново на 20-и декември, за да завършат 2021-а година.

В мразовития неделен ден „армейците“ се наложиха над гостите от Варна, които изравниха клубния си рекорд от 11 двубоя без поражение, след попадения преди почивката.

Първото от тях бе автогол на Мартин Дичев и падна в 20-ата минута, а в 43-ата голмайсторът им Жорди Кайседо вкара с глава за 2:0.

След почивката дузпа в полза на ЦСКА бе отменена след намеса на системата VAR, която влезе в употреба и преди паузата, за да зачете попадението на Кайседо.

Наставникът на домакините Стойчо Младенов не можеше да разчита на контузените Мено Кох, Ахмед Ахмедов, ФедерикоВарела и Амос Юга, а освен това реши да остави на резервната скамейка национала Георги Йомов, универсалния боец Тибо Вион и вратаря Густаво Бусато.

Извън групата за мача отново остана Греъм Кери, който се очаква да разтрогне с клуба, а като титуляри от първата минута започнаха разписалите се срещу Рома през седмицата Хамза Чатакович и Яник Вилдсхут.

Треньорът на гостите Илиан Илиев също имаше кадрови проблеми, защото от сметките му отпаднаха Цветомир Панов, Стефан Велев, Цветомир Панов, Павел Георгиев и Джеваро Непонусено.

„Армейците“ започнаха по-силно срещата, но не успяха да се възползват от ранен корнер и прострелно центриране на Йоан Баи малко по-късно, когато Жорди Кайседо бе изпреварен от вратаря на Черно море.

В 13-ата минута пък Вилдсхут бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров, ала стражът не позволи да бъде прехвърлен и запази нулевото реми.

Това обаче се промени само 7 минути по-късно, когато ЦСКА поведе с доза късмет.

Яник Вилдсхут проби отляво и центрира отлично към Йоан Баи, чийто изстрел бе отразен от Дюлгеров, но отбитата топка рикошира в тялото на Мартин Дичев и влезе в мрежата на Черно море.

Така ЦСКА поведе с 1:0 в 20-ата минута, а малко по-късно имаше претенции за червен картон заради нарушение срещу Юрген Матей на Йевхен Сердюк, ала нападателят се размина само с жълт.

После здравите сблъсъци на терена, който ставаше все по-труден за игра заради постоянния снеговалеж, зачестиха значително, а в средата на първата част вратарят на Черно море спаси своите от втори гол, отразявайки инстинктивно диагонален изстрел на Вилдсхут.

В 30-ата минута пък Кайседо направи невероятен пропуск, след като бе изведен сам срещу стража почти на централната линия.

Нападателят напредна и имаше цялото време на света, за да прати топката в мрежата, ала стреля покрай гредата за разочарование на домакинските фенове.

Две минути преди края на първите 45 пък ЦСКА нанесе своя втори удар. Йоан Баи центрира отдясно и Кайседо с глава удвои аванса на „червените“.

Първоначално бе отсъдена засада, но след разглеждане на ситуацията с VAR попадението бе зачетено.

Така „армейците“ се оттеглиха на почивка с аванс от 2:0, а гостите от Варна не успяха да нанесат нито един удар към вратата им през първата част.

След почивката Черно море опита бързо да върне поне един гол, но вместо това можеше да получи трети в своята врата, ако не бе навременното излизане на стража Дюлгеров след извеждащ пас към Вилдсхут.

Последваха равностойни минути, а точно след изтичането на първия игрови час се стигна до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но и двата удара към вратата на гостите бяха блокирани.

Впоследствие Черно море повиши оборотите и стигна до първите си 3 точни изстрела в срещата само за няколко минути.

Вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов трябваше да се намесва решително в 65-ата, когато отрази много опасен шут, насочен точно под гредата, от ъгъла на пеналта.

В 76-ата минута резервата на домакините Калоян Кръстев напредна в наказателното поле и падна след съприкосновение с Даниел Димов, а главният съдия отсъди дузпа.

След консултация с VAR обаче Никола Попов бе призован да види на повторение ситуацията и той отмени своето решение като даде знак играта да продължи без наказателен удар.

До края повече попадения не паднаха и така ЦСКА взе трите точки, за да събере общо 36 и да остане на 6 от шампиона Лудогорец, докато Черно море завърши годината с 32 в своя актив и ще зимува на третото място в класирането.

ЦСКА – Черно море 2:0
1:0 Мартин Дичев (20, автогол)
2:0 Жорди Кайседо (43)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (к), 20. Карол Метс, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 11. Хамза Чатакович, 30. Вилдсхут, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо;

Треньор: Стойчо Младенов;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 9. Евгений Сердюк, 17. Велислав Василев, 15. Леандро Андраде;

Треньор: Илиан Илиев.