3. Радост в Благоевград: Пирин обърна ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Радост в Благоевград: Пирин обърна ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

С гола за 18 минути на Аймен Суда

Пирин постигна впечатляваща домакинска победа след обрат до 2:1 срещу ЦСКА 1948 в мач от XVII кръг на футболната ни efbet Лига.

Гостите откриха резултата в 62-ата минута от дузпа, реализирана от Бирсент Карагарен, който замени контузилия се преди почивката Педриньо, но само 8 по-късно Аймен Суда изравни.

Четири минути преди края на редовните 90 отново французинът вкара майсторски гол, за да направи обрата пълен и да донесе първа победа на Пирин от 5 мача и дебютно поражение на ЦСКА 1948 от 8 двубоя.

Точно след изтичането на 20 минути игра Пирин бе много близо до гол. Даниел Наумов излезе извън наказателното поле и изчисти с глава, но прати топката на крака на Венцислав Бенгюзов, който стреля от ждроп от около 50 метра, като по чудо топката не влезе в мрежата на гостите, а прелетя покрай десния страничен стълб.

Две минути преди изтичането на половин час на стадион "Христо Ботев" Наумов се намеси добре при удар на Аймен Суда в наказателното поле.
ЦСКА 1948 стигна до ситуация в 37-ата минута, когато топката стигна до Ивайло Чочев, чийто удар мина покрай левия страничен стълб на Максим Ковальов. Три минути той отново шутира с левия крак, но Христо Попадийн блокира шута. При ъгловия удар Чочев се извиси и стреля с глава, но Попадийн изчисти топката пред голлинията.

Даниел Наумов отрази шут на Юго Комано секунди по-късно, а Чочев не успя да уцели вратата още два пъти от удобни позиции. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

Драмата бе през втората част. ЦСКА 1948 стигна до гол в 53-та минута, след като центриране попадна в свободния Емил Ценов и той вкара с лекота. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на Чочев.

"Червените" все пак поведоха три минути по-късно, когато получиха дузпа за нарушение на Венцислав Бенгюзов срещу Георги Русев. Максим Ковальов отрази удара на Чочев от бялата точка, но Бирсент Карагарен се разписа на добавка за 1:0.

Пирин изравни в 68-та минута. Юго Комано проби отдясно и стреля, а Наумов изби топката право на пътя на Аймен Суда, който я изпрати в мрежата на гостите с глава. Французинът се разписа за втори път в 86-ата минута, когато получи пас от Андрей Йорданов, преодоля бранител на "червените" и вкара в близкия ъгъл за 2:1.

С тази победа Пирин е 14-и с 15 точки и по две зад Локо София и Славия. ЦСКА 1948 пък остана на шестото място с точка зад Левски и една пред Арда.

Пирин - ЦСКА 1948 2:1
0:1 Бирсент Карагарен (62, дузпа)
1:1 Аймен Суда (68)
2:1 Аймен Суда (86)

Стартови състави:

Пирин: 12. Максим Ковальов, 20. Аймен Суда, 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров – К, 6. Андрей Йорданов, 17. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 83. Христо Попадийн, 19. Юго Комано;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 23. Емил Виячки, 18. Ивайло Чочев – К, 28. Неделко Пишчевич, 8. Педро Енрике, 5. Елитон, 99. Радослав Кирилов, 15. Симеон Василевю.

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза