3. Радост в Благоевград: Пирин остава в елита (ВИДЕО)

Радост в Благоевград: Пирин остава в елита (ВИДЕО)

Феноменален гол на Манолев донесе победата над Ботев (Вр)

Пирин успя официално да запази елитния си статут и за догодина! Благоевградчани надвиха с 1:0 Ботев Враца като гости и с това събраха 33 точки на върха в четворката, която се бори за оцеляване и на теория няма как да бъдат изместени от позиция под 12-та, където към момента е Локо София.

Първото по-добро положение в мача дойде в 4-ата минута, когато Красимир Тодоров получи празно пространство на границата на наказателното поле и стреля, но Янко Георгиев отрази удара му с една ръка.

В следващите минути гостите взеха инициативата в мача и започнаха да нападат към вратата на Христо Георгиев. В 18-ата минута централният нападател на врачани Браян Варгас проби през центъра и стреля от около 20 метра, но Георгиев спаси безпроблемно.

Две минути по-късно Станислав Костов бе изведен на лявото крило. Нападателят овладя топката и я върна към Станислав Манолев. Левият бек нахлу към центъра и с много красив удар по диагонала от около 20 метра матира Христо Георгиев и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата му. Това бе и гол №7 на Манолев през сезона.

В следващите минути футболистите на Дженаро Йетсо тръгнаха по-устремено в атака в търсене на изравнително попадение, но "орлетата" стояха стабилно в отбрана. В 41-ата минута Юлиан Ненов стреля от границата на наказателното поле, но защитник в черно блокира удара му.

В 51-ата минута Валери Христов центрира отдясно в наказателното поле. Там бе Браян Переа, който бе изпреварен от Николай Бодуров и в опита да спечели максималното падна на земята и поиска дузпа, но съдията Некола Попов не му я даде.

При ответната атака Диего Фераресо блокира удар на Красимир Станоев. В 56-ата минута Бодуров се извиси след едно центриране от пряк свободен удар, но ударът му с глава мина покрай вратата.

В средата на втората част темпото на играта на стадион "Христо Ботев" спадна и атаките към двете врати намаляха.

В 72-ата минута се стигна до меле между двата отбора, тъй като Светослав Дяков се развика на Красимир Тодоров заради симулация и в разправията се включиха още играчи на двата тима и това принуди съдията да покаже няколко жълти картона. Малко след това резервата Иван Тасев пробва да застраши вратата на домакините с фалцов удар от над 20 метра, но прати кълбото покрай лявата греда на Георгиев.

Хората на Дженаро Йетсо стигнаха до нов точен удар в 84-ата минута, когато Юлиан Попев стреля коварно от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев внимаваше и хвана топката, която тупна пред него. Две минути по-късно Переа центрира меко отдясно, но Виктор Василев стреля слабо от воле.

В последните минути играта отново бе накъсана, като този път гостите опитваха да убият време.

Ботев Вр - Пирин 0:1
0:1 Манолев 20

Стартови състави:

Ботев Вр: Георгиев, Фераресо, Христов, Николов, Соарес, Ивайлов, Ненов, Василев, Тодоров, Варгас, Георгиев

Пирин: Георгиев, Карачанаков, Станоев, Бодуров, Занев, Дяков, Георгиев, Манолев, Николов, Попев, Костов

Илиан Илиев със страхотен жест към кампанията "Аз вярвам и помагам"