3. РАДОСТ В КОМАТЕВО: Ботев (Пд) пречупи Царско село в 90-та минута, доближи ЦСКА на точка (ВИДЕО)

"Жълтите" пропуснаха куп положения, но успяха да победят с 2:1

Ботев Пловдив победи драматично с 2:1 Царско село в мача им от 19-ия кръг на efbet Лига.

Успехът на "Коматево" дойде много по-трудно за "канарчетата", отколкото се очакваше и победното попадение падна в последните минути на мача.

В началните минути Ботев Пд опита да приложи домакински натиск. Още в 3-ата минута Янко Георгиев пресече подаване на Маркиньос.

В 12-ата минута Георгиев изби с една ръка в напречната греда изстрел на Емануел Току. При добавката Антоан Бароан вкара топката в мрежата на гостите, попадението първоначално не бе зачетено заради засада, но след проверката с ВАР голът бе признат.

В 14-ата минута Любослав Пенев трябваше да извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Карлос Охене влезе Никола Колев.  В следващите минути играчите на Азрудин Валентич продължиха да са по-активният отбор на терена.  В 28-ата минута Тодор Неделев пусна страхотен пас към Антоан Барон, който бе блокиран от Янко Георгиев, а след това Па Конате не успя да засече топката във вратата отблизо. В 35-ата минута Георгиев отново се намеси решаващо при изстрел на Маркиньос.

Царско село успя да изравни резултата преди края на първата част. След центриране от корнер бившият капитан на "канарчетата" Лъчезар Балтанов бе точен с глава за 1:1.

Минута след това след поредния корнер в срещата Виктор Генев уцели гредата, а малко след това бързи подавания в наказателното поле на Царско село завършиха с изстрел на Дилан Мертенс право в ръцете на Георгиев.

В 55-ата минута Па Конате върна към Джеймс Етоo, който обаче уцели страничния стълб. Четири минути след това Янко Георгиев отново блесна със спасяване. Натискът на Ботев продължи, като в 64-ата минута Георгиев трябваше на два пъти да се намесва, за да запази вратата си от втори гол.

В 78-ата минута Ботев пропусна пореден шанс. Този път Димитър Тонев получи от Тодор Неделев, стреля мигновено, но топката се отби в напречната греда с помощта на Янко Георгиев.

В последната минута на редовното време Реда Рабей завърши контраатака на Ботев с попадение във вратата на Георгиев.  Така Ботев Пловдив събра 32 точки на четвъртото място, колкото има и Черно море, а ЦСКА е само на точка пред тях. Царско село пък остава на дъното с 11 пункта.

Ботев Пд - Царско село 2:1