3. Ранен гол на Берое пречупи Пирин (ГД) в реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ранен гол на Берое пречупи Пирин (ГД) в реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се класират за полуфиналите с общ резултат 4:1, за първи път телевизия показа мач от Гоце Делчев

Берое очаквано се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след успех и във втория мач срещу Пирин (ГД). Заралии спечелиха реванша в Гоце Делчев с 3:1 и с общ резултат 4:1 ще попаднат в утрешния жребий за полуфиналите на надпреварата. Те вкараха ранен гол – още в 17-ата минута, който по мнението и на двамата треньори след мача е обезверил „неврокопчани”. Елио Мартинс, който бе донесъл успеха на Берое в първия мач, бе негов автор. Георги Андонов покачи на 2:0 в 44-ата минута. 3:0 направи резервата Игор Джоман в 65-ата минута, а Веселин Марчев, който също влезе от пейката, отбеляза почетния гол за Пирин в 73-ата минута.

Това бе първият мач в Гоце Делчев, който бе предаван пряко по телевизията, макар и със закъснение от 20 минути.

Срещата се игра при много тежък терен в Гоце Делчев, след като цел ден преди мача валя дъжд и се бяха образували множество локви.

В 5-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Атанас Фиданин бе изведен добре от Пиргов в наказателното поле. Играчът на Пирин падна в наказателното поле след двубой с Борислав Стойчев, но съдията прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

В 10-ата минута на другата врата Абдиков изби удар на Джери Ситое с глава отблизо. В 11-ата минута отново нападателят засече центриране с глава, но стреля покрай вратата.

Пирин създаде първата си възможност в 16-ата минута, когато Марио Близнаков шутира след самостоятелен рейд, ала Караджов боксира.

Минута по-късно Берое откри резултата с гол на Елио Мартинс. Здравко Илиев отне топката от Витанов, центрира по земя към Георги Андонов около точката за дузпата. Нападателят овладя и върна назад за Мартинс, който в опразнения от вратаря десен ъгъл реализира.

Пирин започна да действа „ва-банк”, като се хвърли напред, но се оголи отзад. Васил Панайотов пропусна с изтичането на първия половин час.

5-1
В 31-ата минута топката бе подадена за Джери Ситое, който бе препънат в наказателното поле, но преди това съдията видя засада.
Минута след това Борислав Хазуров стреля от дистанция, топката рикошира и в играч на Берое и излезе в корнер. След него и Виктор Шишков игра с глава при последвалата атака, но прати топката над вратата.

В 39-ата минута Джери Ситое отне добре топката в средата на терена и бързо пусна за Георги Андонов вляво. Той напредна и стреля, но право в тялото на Абди Абдиков, който първо изпусна топката, но след това я улови.

Минута по-късно Елио Мартинс навлезе в наказателното поле на Пирин, но се подхлъзна в локва на терена и не успя да подаде за Джери Ситое.

Джери Ситое получи добър извеждащ пас в 44-ата минута пред наказателното поле на Пирин, напредна няколко метра и пробва центриране, но трима играчи на Берое се разминаха.
4-1
В 45-ата минута при добър извеждащ пас за Здравко Илиев в наказателното поле, играчът на Берое си поведе добре топката и стреля отлично по земя, но Абдиков отново парира. Кълбото стигна пак в Илиев, който стреля отново, но пак Абдиков спаси отбора си преди топката да стигне и до Георги Андонов.

Заслужено с оглед на натиска още в края на първото полувреме резултатът стана 2:0. Елиаш изведе отлично Веселин Пенев в наказателното поле, където той овладя, центрира за Андонов на метър пред голлинията, откъдето нападателят реализира.
3-1
След почивката Любомир Гуцев получи центриране в наказателното поле на Берое, но не успя да засече по най-добрия начин с глава и топката мина покрай вратата.

В 57-ата минута топката бе подадена с добро извеждащо подаване за Здравко Илиев вдясно по атаката на Берое, той пробва удар от малък ъгъл, но уцели мрежата от външната страна.
2-1
В 59-ата минута Виктор Шишков стреля изненадващо веднага след изпълнение на тъч, но топката не намери целта.
Марио Близнаков стреля добре след центриране от корнер в 63-ата минута, Иван Караджов успя да избие. Топката попадна във Витанов, който стреля от близко, но отново Караджов се намеси перфектно.

Резултатът стана 3:0 в полза на Берое в 65-ата минута. Само няколко минути след като влезе в игра Игор Джоман се разписа. Джери Ситое бе изведен от Георги Андонов, който навлезе в наказателното поле. Георги Андонов върна за Алберто Лузейро, който подаде на втора греда за Елио Мартинс. Португалецът намери Игор Джоман на метър пред наказателното поле. Новото попълнение на Берое откри головата си сметка със зелената фланелка с премерен удар.

В 73-ата минута домакините стигнаха до почетен гол. Марио Близнаков стреля коварно. Иван Караджов изби, но право в краката на Веселин Марчев, който стреля от близо и се разписа за 1:3.

В 84-ата минута след добро центриране на Елио Мартинс от корнер към далечната греда Мартин Райнов засече отлично с глава, но Абдиков лови.

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен утре, 4 април 2013 г., от 11:30 часа в Пресклуб България на Националния стадион “Васил Левски”. Полуфиналните срещи ще се играят на 17 и 24 април 2013 г.
ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА