3. РАЗГРОМ: Берое писа шестица на Розова долина за Купата (СНИМКИ)

РАЗГРОМ: Берое писа шестица на Розова долина за Купата (СНИМКИ)

Старозагорци безпроблемно се класираха за осминафиналите

„Берое“ отстрани „Розова долина“ в 1/16-финалите на турнира за Купата на България след победа в Казанлък с разгромното 6:0.

Резултатът бе открит в 19-ата минута след попадение на Мирослав Енчев, а само 5 по-късно Георги Динков удвои. Даниел Генов се разписа за 3:0 в 36-ата минута, а Омар Камара реализира дузпа в 52-ата.

Отново мавританецът отбеляза за 5:0 след двойно подаване с Даниел Генов, докато Серкан Юсеин вкара шестото попадение в 76-ата минута и оформи крайния резултат.

„Берое“ започна по-активно срещата и в 7-ата минута Кукула изведе Камара в наказателното поле, но крилото не можа да поеме добре и вратарят улови.

„Зелено-белите“ продължиха с натиска и топката бе центрирана няколко пъти в пеналта на съперника, но нямаше сериозна опасност пред Иванов.

В 15-ата минута Камара проби, навлезе в наказателното поле и предостави за Кукула, но ударът на нападателя бе блокиран.

„Берое“ успя да излезе напред в резултата в 19-ата минута, когато Даниел Генов центрира от корнер, а Мирослав Енчев прати топката в мрежата след удар с глава за 1:0.

Пет минути след това резултатът бе удвоен отново след изпълнение на ъглов удар. Този път Мечев центрира в пеналта, а там Динков засече с глава и реализира за 2:0.

В 29-ата минута Даниел Генов пробва удар от дистанция, но топката мина над вратата. Две минути след това Пламен Колев стреля от пряк свободен удар, ала Ганев спаси.

В 36-ата минута Даниел Генов пое топката и я прати в мрежата с хубав удар от около 20 метра, а „Берое“ поведе с 3:0.

Три минути след началото на второто полувреме Камара направи отличен пробив, влезе в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но Иванов спаси.

В 52-ата минута нов пробив на Камара завърши с нарушение срещу него в наказателното поле и реферът посочи бялата точка - дузпа. Зад топката застана потърпевшият Камара, който не сгреши и направи резултата 4:0.

Той стана още по-изразителен в 68-ата минута, когато Генов и Камара направиха двойно подаване и последният прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле.

Даниел Генов предостави нова асистенция в 76-ата минута, след като открадна топката в пеналта и намери непокрития Серкан Юсеин. Халфът без проблем се разписа за 6:0 отблизо, а секунди преди края Генов изведе и Мечев на стрелкова позиция, но ударът на полузащитника срещна гредата.

Така Берое се класира за осминафиналите, където вече е и друг елитен тим – Локомотив Пловдив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РОЗОВА ДОЛИНА“: 12. Димитър Иванов, 10. Ахмед Сюнетчиев, 16. Георги Христов (17. Денислав Запрянов), 4. Енгин Махмуд, 13. Иван Чергев, 6. Иво Иванов (к) (22. Димитър Халваджиев), 7. Мартин Керчев, 9. Михаел Лалев, 8. Николай Стоичков (14. Димитър Димитров), 11. Пламен Колев, 21. Никола Арнаудов (23. Димитър Дичев);

Треньор: Иво Иванов;

БЕРОЕ“: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 7. Кукула, 8. Илиян Стефанов (30. Серкан Юсеин), 10. Даниел Генов, 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 99. Омар Камара (91. Ефе Али);

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо