3. РАЗГРОМ! Ботев (Пд) се подигра с комичен Локо (Сф) - 6:0 (ВИДЕО)

РАЗГРОМ! Ботев (Пд) се подигра с комичен Локо (Сф) - 6:0 (ВИДЕО)

Бароан пренаписа историята с 2 гола и 2 асистенции

Ботев (Пловдив) записа най-изразителната си победа през календарната година и на своя обновен стадион, след като разби с 6:0 гостуващия Локомотив (София) в среща от XV кръг на футболната ни efbet Лига.

С 2 гола и 2 асистенции блесна нападателят Антоан Бароан, който бе отлъчен от състава на „канарчетата“ от бившия треньор и на двата днешни съперника Станислав Генчев. Днес обаче французинът се превърна в най-резултатния чужденец в историята на пловдивския клуб.

Две попадения реализира и Самюел Акере, а по веднъж се разписаха Уме Емануел и Ивелин Попов.

Последният, който празнува днес своя 36-и рожден ден и мач №600 в кариерата си, се разписа от дузпа и освен това даде аситенция, за да може Ботев да събере 18 точки след втората си последователна победа в елита.

Преди това пловдивчани биха с 5:3 като гости Ботев (Враца), докато Локомотив (София) инкасира 6 попадения за втори път през сезона далеч от дома.

„Железничарите“ паднаха с 0:6 и от Левски на „Герена“ в 3-ия кръг, макар в предишните си 3 двубоя да не допуснаха нито един гол, но сега регистрираха най-тежката загуба в историята си от Ботев, за да останат с 14 точки на 12-о място в класирането.

Днешният домакин започна по-активно срещата и още в петата поведе в резултата. Антоан Бароан получи в противниковата половина, напредна и опита да изведе Самуел Акере в наказателното поле, Гонсало Кардосо пресече, но след това Диме Димов не успя да изчисти и топката попадна отново в Бароан, който преодоля Бубакар Гайе за 1:0.

В 12-ата минута голмайсторът за „канарчетата“ влезе в ролята на асистент за второ попадение за Ботев. Французинът се възползва от сбъркано подаване на Лука Иванов на левия фланг, откъсна се от защитника и подаде към Самуел Акере, който засече в долния десен ъгъл, за да удвои аванса на своя тим.

Гостите опитаха да отговорят в 16-ата минута с далечен изстрел на Карлос Франса, преминал встрани от вратата. В 32-ата минута играчите на Душан Керкез стигнаха до нова опасност пред противниковата врата, след като Бароан бе изпуснат от защитата на Локомотив (София) отдясно в наказателното поле и веднага пробва да завърши по диагонала, но не намери целта.

Минута преди края на редовното време на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа. Ивайло Найденов фаулира Антоан Конте в наказателното поле на „железничарите“ и главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка. Рожденикът в днешния ден Ивелин Попов застана зад топката и не сбърка за 3:0, като така ознаменува с гол своя мач номер 600 в професионалната му кариера.

Три минути след подновяването на играта през втората част „жълто-черните“ пропуснаха отличен шанс за ново попадение. Бубакар Гайе увисна при центриране от корнер, защитата на Локомотив не се справи с опита за изчистване и топката попадна в Атанас Чернев, който от няколко метра стреля над напречната греда.

В 57-ата минута обаче домакините бяха безгрешни, след като организираха добра бърза атака, на върха на която се оказа Уме Емануел след извеждащ пас на Антоан Бароан и разстреля Гайе за 4:0. Ботев продължи да бъде по-добрият отбор на терена и в 66-ата минута отново Бароан покачи на 5:0. Французинът завърши прецизно светкавична контраатака на своя тим, за да реализира втория си гол в мача и по този начин се превърна в най-резултатния чужденец в историята на пловдивския клуб с 26 попадения на сметката си.

В 77-ата минута Самуел Акере също реализира за втори път в срещата, след като бе изведен сам срещу Бубакар Гайе и го преодоля, за да оформи крайния резултат - 6:0.

В следващия кръг за Ботев предстои градско дерби с Локомотив на стадион „Христо Ботев“, докато столичните „железничари“ гостуват на Ботев (Враца).

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев;

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 6. Дилан Мертенс, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичиюс, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев;

Треньор: Душан Керкез;

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе, 2. Гонсало Кардосо, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 26. Красимир Милошев (К), 22. Ивайло Найденов, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев, 11. Карлос Франса;

Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 20. Диого Тейшейра, 5. Ив Даниел Ками, 9. Калоян Кръстев, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 17. Теодор Иванов, 7. Фелипе Силва;

Треньор: Даничло Дончич.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо