3. Резерва на Левски отърва "сините" от загуба срещу Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерва на Левски отърва "сините" от загуба срещу Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Божидар Краев блесна с гол в контрола номер 3 за Левски

Левски и Локомотив (Сф) завършиха при резултат 1:1  в контролата, която е под номер 3 и за двата тима. Мачът се проведе в гр. Правец и бе с начален час 18:00. „Железничарите” откриха резултата в спаринга в 57-ата минута с гол на Петър Димитров. Пет минути по-късно, влезлият като резерва за състава на Левски Божидар Краев възстанови равенството.

Отборът на „сините” се хвърли в атака още в първите минути на контролата. Локомотив се бе прибрал в собствената си половина и умело спираше атаките на Левски, които следваха една след друга. Първото по-сериозно положение в срещата бе създадено от футболистите на Левски. В 14-ата минута Домовчийски изведе Велев, който прати топката към връхлитащият по левия фланг Балтанов, но Балтанов от близо 2-3 метра нацели напречната греда на опразнената врата.

В 23-ата минута съдията отсъди почивка за вода, предвид горещия ден, в който се проведе контролата между двата отбора.

Левски градеше постепенно атаките си, но защитата на Локомотив не изпитваше особени затруднения при атаките на „сините”.

Възможност за откриване на резултата се откри и пред Валери Божинов пет минути преди края на първата част. Божинов бе изведен сам срещу Божидар Митрев и опита да финтира, но това само затвори ъгъла му и ударът му попадна в ръцете на стража на Локомотив.

Ситуацията на терена остана непроменена и през втората част. Левски отново правеше атака след атака, а Локомотив се бранеше умело и използваше всяка възможност да създаде контраатака. Така се стигна и до първото попадение. Топката бе отнета от Божинов в полето на Локомотив и подадена към Петър Димитров, който успя да излезе на стрелкова позиция на десния фланг и ударът му не остави шансове на Пламен Илиев.

Няколко минути след гола в игра за Левски влезе младата надежда на клуба Божидар Краев. В 62-ата минута Краев нанесе отличен удар малко извън наказателното поле на Локомотив и възстанови равенството в срещата.

До края на контролата точно резервата Краев търсеше най-често попадението, но до такова не се стигна. Заслуга за това имаше и добрите изяви на стражът на Локомотив.

Следващата контрола на Левски е на 6 юли срещу Берое, докато Локомотив (Сф) още не е намери съперник за контролата си на 5 юли.

Най-интересното в мача по минути:

90+1` Край на мача! Левски и Локомотив (Сф) завършиха при резултат 1:1 третата си контрола от лятната подготовка.

90` Валентин Галев отново спасява удар на Божидар Краев, запазвайки равенството в двубоя

89`  Даниел Васев "открадна" топката в центъра и постави началото на добра атака за Локомотив, но подаването му бе много неточно

88` Илия Димитров влиза на мястото на  Валери Божинов

86`  Радостин Димитров успя да направи центриране, Краев засече с глава, но ударът му не затрудни вратарят на Локомотив

85` Левски с поредна постепенна атака, но защитата на Локомотив е безупречна

78` Добро центриране на Краев, но вратарят на Локомотив показва класа и чисти. Краев получава жълт картон секунди след центрирането си заради грубо влизане в краката на играч на Локомотив

75` Проблеми за Пламен Димов. Лекарският екип на "сините" е на терена. Димов излиза извън терена за допълнителна медицинска помощ

74`  Стефан Велев атакува отдясно за Левски, извади топката към Прохазка, но защитник на Локомотив изчисти в последния момент

72`  Йордан Тодорв напредна по десния фланг, но центрирането му бе неточно. Вратарят на Левски лови

69`  Пламен Димов спира опасна атака на Локомотив със самоотвержен шпагат

66`  Даниел Гаджев лежи на тревата след сблъсък с Валери Божинов. Гаджев няма да продължи двубоя и е сменен принудително

65`  Даниел Васев влиза в игра на мястото на Румен Трифонов за състава на Локомотив

62`  ГООООЛ! Левски изравнява! Две минути след влизането си в игра Божидар Краев с прецизен далечен удар остави безпомощен вратарят на Локомотив. 1:1

60`  Божидар Краев влиза в игра за Левски

57`  ГООООЛ! След грешка на Валери Божинов в полето на Локомотив, Петър Димитров бе изведен лице в лице с вратаря на Левски и нападателят на "железничарите" бе безкомпромисен - 1:0 за Локомотив

55`  Центриране на Огнянов. Атаката приключва след крайно неточно подаване на Валери Божинов

54`  Левски прилага преса в центъра на терна и "железничарите" не успяват да изнесат топката от своето поле

52`  Валери Божинов се е върнал в защита и помага на съотборниците си при контраатака на Локомотив

50`  Грешка в центъра за Левски, топката попадна в Петър Димитров, но защитата на "сините" успя да се справи със ситуацията

47`  Центриране, Валери Божинов отправи удар с глава, но ударът му не уцели рамките на вратата

19:04`  Начало на второто полувреме

45+2`  Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят при резултат 0:0

45+2  Удар с глава на Иво Иванов, но вратарят на Левски лови

45+1`  Далечен удар на Борислав Стойчев, но топката премина далече от вратата на Митрев

40`  Пропуск на Божинов. Нападателят на Левски бе изведен сам срещу вратаря и опита да излъже вратаря, но скъси ъгъла си и Божидар Митрев спаси удара му

39`  Дълъг пас на Балтанов към Радослав Димитров. Димитров овладя, но защитник на Локомотив влезе твърдо и изби. Съдията не маркира нарушение

38`  Нарушенията в центъра на терена зачестиха

36` Петър Димитров също получи жълт картон. Нападателят на Локомотив изрита топката, след като съдията бе свирил за спиране на играта

35`  Първи жълт картон в срещата. Получи го Пламен Димов от Левски

34`  Петър Димитров нахлу по десния фланг, но се засуети и защитниците на Левски му отнеха топката

30` Локомотив продължава да се брани и рядко поглежда към вратата на Левски. Атаките на "сините" са постепенни, но до този момент защитата на "железничарите" не се пропуква

28`  Шанс за Трифонов по десния фланг, но страничният съдия маркира засада

26`  Една от малкото атаки на "железничарите", но защитата на "сините" се справи с опасността

25`  Опит за удар на Прохазка, топката е избита в ъглов

23`  Първа почивка за вода

21`  Защитник на Локо (Сф) успя да блокира Божинов в наказателното поле

17`  Божинов не достига топката и фаулира Ранджелович

14`   Домовчийски изведе в коридор Велев, той  подаде към Лъчезар Балтанов, който на празна врата от 2 метра уцели напречната греда

11`  Домовчийски отправи опасен удар, топката премина близко до десния страничен стълб

8` Забавяне, няма втора топка, която да се вкара в игра

6`  Опит за контраигра на Левски, но топката към Божинов се оказа твърде дълга

5` Локомотив получават право на пряк свободен удар. Даниел Геноив центрира, но Пламен Илиев лови

4`  Извеждащ пас към Генов, вратарят на Левски лови

3` Подаване с пета към Стефан Велев, топката излиза в тъч

18:03  Начало на мача!

Състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Галин Ташев, Стефан Велев (80-Владимир Гаджев), Лъчезар Балтанов, Роман Прохазка, Антон Огнянов (60-Божидар Краев), Валери Домовчийски, Валери Божинов (88-Илия Димитров)

Резерви: Кунчев, Иванов, Крумов, Белаид, А. Илиев, Петков, Д. Илиев, Георгиев, Димитров

ЛОКО (СФ): Божидар Митрев, Йордан Тодоров, Илиян Гаров, Марко Ранджелович, Камен Хаджиев, Даниел Гаджев, Румен Трифонов, Иво Иванов, Петър Димитров, Александър Манолов, Даниел Генов

Резерви: Галев, Васев, Славчев, Йовчев, Романов

Контроли на двата отбора през лятната им подготовка:

Левски
21 юни, в Правец от 18:00 часа: "ЛЕВСКИ" - "ЛЕВСКИ" (дублиращ отбор, до 21 г.) 5:0
27 юни, в Правец от 10:00 часа: "ЛЕВСКИ" - Монтана 1:1
2 юли, в Правец oт 18:30 часа: "ЛЕВСКИ" - Локо (Сф) 1:1
6 юли, в Правец: "ЛЕВСКИ" - Берое
12 юли, на "Герена": "ЛЕВСКИ" – Хасково